wegiel grudziadz

i

Autor: Pixabay Dodatek węglowy będzie można uzyskać w Grudziądzu

Dodatek węglowy w Grudziądzu. Sprawdź gdzie złożyć wniosek!

2022-08-17 13:48

Rozpoczyna się przyjmowanie wniosków w sprawie tzw. dodatku węglowego. W Grudziądzu odpowiedzialny za ten temat będzie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Pracownicy MOPR-u będą zajmować się obsługą mieszkańców, którzy złożą wniosek o dofinansowanie w ramach dodatku węglowego. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie internetowej grudziądzkiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Tam też znaleźć można obowiązujący wniosek do pobrania.

Ponadto wniosek pobrać będzie można również w formie stacjonarnej.

Dostępne punkty z wnioskami:
  • > Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego, ul. Ratuszowa 1
  • > Urząd Stanu Cywilnego, ul. Mickiewicza 28/30
  • > Punkt Urzędu Miejskiego w Centrum Handlowym "Alfa", ul. Chełmińska 4
  • > Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, ul. Waryńskiego 34A

Komu przysługuje dodatek węglowy?

Zgodnie z ustawą, dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055