ulica Kruszelnickiego

i

Autor: Damian Pieczonka Autobus linii numer 18 w Grudziądzu będzie kursować ulicą Kruszelnickiego

Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej w Grudziądzu. Znikają połączenia pozamiejskie

2020-12-28 13:08

Znika część linii autobusowych, inne kursy zostaną zwiększone. Od styczna w Grudziądzu będą obowiązywały zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Usunięto połączenia pozamiejskie obsługujące Gminę Grudziądz. Sprawdź co dokładnie się zmieni!

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

Nowy Rok przyniesie zmiany w rozkładach jazdy

Od Nowego Roku zmienia się rozkład jazdy transportu publicznego w Grudziądzu. Zgodnie z sugestiami pasażerów zwiększona zostanie liczba kursów na niektórych liniach. Jednak znikają połączenia międzygminne czyli linie 5, 6, 9, 11, 16, 20, 23 I 25. W dalszym ciągu miasto będzie obsługiwać gminę Rogóźno na wybranych kursach linii komunikacyjnej nr 3. Z kolei 4-ką nie pojedziemy do Wielkich Lnisk. W dni powszednie częściej pojedzie 12-tka, a 18-tka zmieni trasę I pojedzie ulicą Kruszelnickiego zamiast Karabinierów. Zaplanowano także dodatkowy kurs nocny.

Zobacz też: Autobusy z Gminy Grudziądz nie wjadą do centrum Grudziądza. Znamy listę przystanków [AUDIO]

Grudziądz nie straci połączeń z Gminą

Korekta w rozkładach jazdy, a konkretnie likwidacja kursów pozamiejskich spowodowana jest wypowiedzeniem przez gminę wiejską Grudziądz porozumienia międzygminnego dotyczącego świadczenia usług publicznego transportu zbiorowego. Wspomniane porozumienie zostało wypowiedziane w czerwcu. Wójt Andrzej Rodziewicz uruchamia gminną komunikację autobusową. Szczegóły poznamy do końca roku czyli już w najbliższych dniach.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:
Opis zmian w rozkładach jazdy od 1 stycznia 2021 r.:

- linia komunikacyjna nr 3: kontynuowanie realizacji kursów do gminy Rogóźno. Wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów.

- linia komunikacyjna nr 4: rozkładowe kursy nie będą realizowane do Wielkich Lnisk a do krańcówki Lipowa / Szkoła. Wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów.

- linia komunikacyjna nr 5: realizacja rozkładu jazdy zostanie wstrzymana.

- linia komunikacyjna nr 6: realizacja rozkładu jazdy zostanie wstrzymana.

- linia komunikacyjna nr 8:  zmiana podstawowej trasy przejazdu, która będzie realizowana przez Rondo gen. Andersa, zarówno w kierunku szpitala specjalistycznego przy ul. Rydygiera jak i w kierunku centrum miasta. Wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów.

- linia komunikacyjna nr 9: realizacja rozkładu jazdy zostanie wstrzymana.

- linia komunikacyjna nr 10: dostosowano do potrzeb dojazdu do pracy w południowej części miasta. Linia ta realizuje kursy do i z terenu zakładu Müller Świeczki. Wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów.

- linia komunikacyjna nr 11: realizacja rozkładu jazdy zostanie wstrzymana.

- linia komunikacyjna nr 12: zwiększono częstotliwość kursowania w dni powszednie.

- linia komunikacyjna nr 13: rozkładowe kursy nie będą realizowane do Węgrowa a do krańcówki Jaskółcza / Cmentarz. Wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów.

- linia komunikacyjna nr 14: wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów.

- linia komunikacyjna nr 15: wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów.

- linia komunikacyjna nr 16: realizacja rozkładu jazdy zostanie wstrzymana.

- linia komunikacyjna nr 17: wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów.

- linia komunikacyjna nr 18: wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów oraz wprowadzono nowy wariant przejazdu przez ulicę Kruszelnickiego.

- linia komunikacyjna nr 19: wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów. Część kursów dodatkowo realizowana będzie do i z ulicy Poniatowskiego.

- linia komunikacyjna nr 20:  realizacja rozkładu jazdy zostanie wstrzymana.

- linia komunikacyjna nr 21: wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów.

- linia komunikacyjna nr 22: wprowadzone zostały niewielkie korekty w realizacji kursów.

- linia komunikacyjna nr 23:  realizacja rozkładu jazdy zostanie wstrzymana.

- linia komunikacyjna nr 25  realizacja rozkładu jazdy zostanie wstrzymana.

- linia N: wprowadzono dodatkowy kurs dla pracowników Limito, w dni powszednie.

Ponadto od 29 grudnia do 3 stycznia mogą pojawić się czasowe utrudnienia w dostępie do rozkładów jazdy na przystankach komunikacji miejskiej. Jest to związane z wymianą starych rozkładów na tablicach przystankowych. Miasto apeluje do pasażerów o zwrócenie uwagi na datę obowiązywania rozkładów jazdy. Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić w aplikacji telefonicznej Kiedyprzyjedzie oraz na stronach internetowych Urzędu Miejskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!