policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Złodzieje nagrzewnicy złapani. Jeden ze sprawców odpowie za rozbój

Złodzieje nagrzewnicy zatrzymani w Grudziądzu. Jeden z nich dodatkowo odpowie za rozbój

2020-12-11 14:01

Zarzut kradzieży z włamaniem przedstawili grudziądzcy śledczy dwóm mężczyznom. Jeden z ich został ujęty krótko po przestępstwie przez przypadkowych świadków. Drugiemu udało się uciec, ale nie cieszył się zbyt długo wolnością. Policjanci szybko ustalili też, że te pierwszy jest sprawcą rozboju, do którego doszło w lipcu, dlatego usłyszał dodatkowy zarzut.

Kampania promująca noszenie odblasków

Do policyjnego aresztu trafił 29-latek, który został ujęty przez przypadkowych świadków, krótko po włamaniu garażu mieszczącego się na jednej z działek budowlanych w Nowej Wsi pod Grudziądzem, skąd ukradł nagrzewnicę. Policjanci ustalili, że towarzyszył mu jeszcze jeden mężczyzna, któremu udało się uciec. Jednak nie cieszył się o długo wolnością, bo już następnego dnia był w rękach mundurowych. Okazał się nim 28-letni, również mieszkaniec Grudziądza.

Zobacz też: PUM wycofuje skargę w sprawie odbioru i wywozu śmieci w Grudziądzu. Będzie aukcja elektroniczna

Jeden ze sprawców kradzieży odpowie za rozbój

Śledczy, w trakcie prowadzonych czynności, ustalili, że 29-letni grudziądzanin jest również podejrzany o rozbój, do którego doszło w lipcu tego roku. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Starszy z nich odpowie ponadto za rozbój. Grozi mu kara więzienia do 12 lat. 28-latkowi natomiast do 10. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze odzyskali skradzioną nagrzewnicę, którą sprawcy porzucili podczas ucieczki w krzakach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl