Zbiórka na respirator dla grudziądzkiego szpitala

i

Autor: Fundacja SMS z Nieba Pierwszego dnia zbiórki udało się zebrać prawie całą sumę na zakup respiratora

Zebrano 105 tys. zł. na respirator dla grudziądzkiego szpitala. Wystarczyła niespełna doba! [AKTUALIZACJA, AUDIO]

2020-04-06 0:04

W niedzielę 5.04. rano ruszyła w Fundacji "SMS z Nieba" zbiórka na respirator dla Grudziądza. W tej nadzwyczaj trudnej sytuacji, możemy pomóc wszyscy. Każda nawet drobna kwota się liczy. Wpłat można dokonać na stronie fundacji. Potrzeba 105 tys złotych. Do sukcesu zostało niewiele. [AKTUALIZACJA]: Całą kwotę udało się zebrać!!! -To co wydarzyło się w ciągu niespełna doby, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania -czytamy na profilu regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu, w mediach społecznościowych.

Grudziądzanie wykazali się wielkim zaangażowaniem i serduchem. Gorący odzew sprawił, że zaledwie jednego dnia trwania akcji, udało się zebrać większość niezbędnych pieniędzy. Zakup respiratora dla szpitala zakaźnego przy ul. Rydygiera, możliwy będzie po zebraniu kwoty 105 tys złotych. Przed północą z niedzieli na poniedziałek, na koncie było już 82 tys zł. Teraz już wiemy oficjalnie, że cel został osiągnięty.

-Wczoraj ruszyła zbiórka pieniędzy w Fundacji "SMS z Nieba" na zakup respiratora do naszego Szpitala w Grudziądzu. Zbiórka odbywała się w ramach projektu "Zanurzeni w miłości". W ciągu niespełna 24 h udało się zebrać całą kwotę 105 000 zł na zakup respiratora. Jestem pod wielkim wrażeniem z tempa zbiórki. Nie spodziewałem się takiego efektu. To co wydarzyło się wczoraj, sprawiło mi wielką radość. Efekt zbiórki sprawiło radość nie tylko mi, ale również Krzysztofowi Budzińskiemu, który jest współautorem tego sukcesu. Podczas rozmowy z Krzysztofem powstał pomysł zorganizowania tej akcji. Samą akcją i koordynowaniem jej już zajmowałem się sam. Ale tego sukcesu nie byłoby bez darczyńców. Chciałbym podziękować wszystkim osobom za wpłaty. Chciałbym podziękować osobom, które udostępniały moje posty. Chciałbym podziękować osobom, które nagrały film zachęcający do wsparcia akcji. Bez Was wszystkich nie byłoby tego efektu. Jest to sukces nas wszystkich. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję -mówi Rafał Heidek, jeden z inicjatorów grudziądzkiej akcji.

Izabela Hirsch-Lewandowska o zbiórce pieniędzy na respirator dla szpitala w Grudziądzu

Pomysłodawca ks. Rafał Jarosiewicz nie kryje wzruszenia i radości z tego jak ogólnopolska akcja nabiera rozpędu. Do tej pory w ramach akcji "Zanurzeni w miłości" od 22 marca zebrano fundusze na zakup 13 respiratorów m.in do Koszalina, Szczecina i Wałbrzycha. Po Siedlcach, zbiórka rozpoczęła się w Lublinie, a teraz także w Grudziądzu.