Kryterium uliczne

i

Autor: Radio ESKA Kolarze w piątek zdominują ulicę Hallera

Zbliża się VII edycja Międzynarodowego Kryterium Ulicznego

2020-08-05 0:39

7 sierpnia grudziądzkie ulice opanują dwa kółka. Kolarze z Polski i Europy będą się ścigać po raz siódmy w ramach Międzynarodowego Kryterium Ulicznego.

Zawody pomimo wielu ograniczeń ponownie cieszą się sporym zainteresowaniem. Na starcie nie zabraknie zarówno polskich, jak i zagranicznych ekip. Do rywalizacji przystąpią również reprezentanci gospodarzy, czyli młodzi adepci z ALKS Stal Grudziądz.

Każdego dnia mamy telefony od kolejnych ekip, które chcą wziąć udział w naszym wyścigu. Spodziewamy się, że z zagranicy przyjadą reprezentanci ekip z Niemiec, Litwy, Łotwy, Słowacji i Czech. Nie zapominamy także o krajowych kolarzach, no i o naszej, zdolnej młodzieży. W tych kategoriach wiekowych mamy naprawdę mocną grupę, która już osiąga spore sukcesy - opowiada Jerzy Szczublewski, wiceprezes ALKS Stal Grudziądz.

Organizatorzy wydarzenia spodziewają wyrównanej i emocjonującej walki o każdy punkt. Sprzyjać temu ma wyjątkowy charakter wyścigu. Jego trasa będzie krótka, a to oznacza, że kolarze nie będą mogli "zdjąć nogi z rowerwowego gazu".

Tutaj nie ma kalkulowania. W kryterium nie ma ucieczek, czy ich likwidowania. Etap jest krótki i trzeba go szybko pokonać, jeśli chcemy liczyć się w walce o zwycięstwo - przekonuje organizator wyścigu.

Przy okazji organizowania VII odsłony Międzynarodowego Kryterium Ulicznego nie można zapomnieć o odpowiednim bezpieczeństwie sanitarnym, które jest niezbędne przy tego typu wydarzeniach. O porządek i przestrzeganie wszelkich zasad będą dbali wolontariusze.

Będziemy mieli wyznaczone osoby, które będą dbały o porządek i przestrzeganie obecnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Jeśli będziemy widzieli, że tworzą się większe grupki wśród uczestników wyścigu, będziemy starali się je zmniejszać i prosić, by każdy z zawodników przebywał wraz ze swoją ekipą - zapewnia Szczublewski.

Będą utrudnienia w ruchu drogowym!

Przy tej okazji informujemy, że od godz. 15.00 zmieni się stała organizacja ruchu w ciągu ul. Hallera, na odcinku od ul. Bora-Komorowskiego do ul. Solidarności. W związku z potrzebą całkowitego wstrzymania ruchu pojazdów, wymieniony odcinek drogi zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania. Ponadto w ramach zmian w stałej organizacji ruchu, na ul. Smoleńskiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy z wjazdem i wyjazdem od strony ul. Chopina, podobna zmiana zostanie wprowadzona w ciągu ul. Cmentarnej, gdzie ruch realizowany będzie od strony ul. Parkowej i ul. Al. Żwirki, z ruchu wyłączone zostaną również przejścia dla pieszych zlokalizowane na wyłączonym odcinku drogi.

Kierującym pojazdami zalecamy korzystanie z alternatywnych dróg objazdowych m.in. ulicami: Parkową, Drogą Łąkową, Chełmińska, Konarskiego. Zmiany w stałej organizacji ruchu obowiązywać będą do godz. 20:00.

Jednocześnie informujemy, że w związku z brakiem możliwości przejazdu (ul. Hallera - od ronda Pileckiego do Al. Żwirki) w godzinach 15:00-20:00 autobusy komunikacji miejskiej w kierunku osiedla Lotnisko, jak i Al. 23 Stycznia, kursować będą trasą objazdową przez ulice Solidarności, Konarskiego, Bora-Komorowskiego. Obowiązują wszystkie przystanki znajdujące się na zmienionej trasie przejazdu.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 15:30