Noc Muzeów w Grudziądzu 2022

i

Autor: Łukasz Piekarski Noc Muzeów w Grudziądzu 2022

Wystawy, wykłady i pokazy archeologiczne. Noc Muzeów w Grudziądzu [FOTO]

2022-05-14 18:51

W Grudziądzu po raz kolejny zorganizowano "Noc Muzeów". Dla mieszkańców przygotowano szereg wystaw stałych i czasowych oraz wykłady historyczne. Dla najmłodszych na fragmencie parkingu przed spichlerzem nr 11 trwał pokaz prac archeologicznych.

Tegoroczna "Noc Muzeów" w Grudziądzu rozpoczęła się o godzinie 17 otwarciem wystawy „Nokturny. Hommage a Chopin. Rysunki Wojciecha Siudmaka”. Ozdobą tego wydarzenia był koncert „Nokturny Chopina” w wykonaniu Jakuba Gromadzińskiego.

Bardzo żałuję, że pana Siudmaka nie ma dzisiaj w Grudziądzu. Na pewno pojawię się w czerwcu na jego spotkaniu autorskim - mówi nam pani Marzena, która na Nocy Muzeów w Grudziądzu pojawiła się po raz pierwszy.

Równolegle na parkingu przed spichlerzami rozpoczął się pokaz prac archeologicznych z atrakcjami dla najmłodszych. Podczas "Nocy Muzeów" dla mieszkańców Grudziądza bezpłatnie udostępniono wszystkie wystawy stałe i czasowe.

Pamiętajmy, że to dnia zwiedzamy również Górę Zamkową - dodaje Wioletta Pacuszka, dyrektor grudziądzkiego muzeum.

Do akcji "Nocy Muzeów" przyłączyły się również Miejskie Wodociągi. Mieszkańcy mogli zwiedzać tam zabytkową Oczyszczalnię ścieków. Obiekt jest zlokalizowany w budynku przy ul. Curie – Skłodowskiej 10.

Wszystkie muzealne atrakcje dostępne są do godziny 23.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Chińska Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Lubuskiej