cegła mpgn

i

Autor: Nadesłane / MPGN w Grudziądzu Cegły oznaczone są rokiem produkcji

Ciekawe znalezisko w jednej z kamienic MPGN. Spółka ma plan jak je wyeksponować

2022-05-13 0:34

Nietypowe znalezisko w jednej z kamienic w centrum Grudziądza. Chodzi o stary budynek przy ul. Spichrzowej. Obiekt jest obecnie remontowany przez spółkę MPGN.

Takiego odkrycia budowlańcy remontujący starą kamienicę przy ul. Spichrzowej z pewnością się nie spodziewali. Natknęli się na niedługo po rozpoczęciu pierwszych prac.

Po dokonaniu pierwszych czynności budowlanych odkryto cegły z okresu budowy całego budynku. Są one oznaczone rokiem produkcji. Detale cegieł pozostaną widoczne dla mieszkańców Grudziądza jako element zabytkowy tego miejsca – mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu MPGN.

Spółka planuje w tym miejscu utworzyć ogólnodostępną gablotę ścienną z pamiątkami historycznymi związanymi z Grudziądzem.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o pomoc w ich zbieraniu. Za każdy dostarczony przedmiot oferujemy gadżet niespodziankę – dodaje nasza rozmówczyni.

Zbiórka prowadzona jest w siedzibie Spółki, w godzinach jej pracy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Mieszkańcy wyrzucają śmieci do... zabytku! Sensacyjne odkrycie na osiedlu w Szczecinie