Pielgrzymka Grudziądz

i

Autor: Łukasz Piekarski (zdjęcie podglądowe) Z Grudziądza wyruszyła 70-osobowa grupa pielgrzymów

Wyruszyła nietypowa pielgrzymka z Grudziądza

2020-08-07 5:44

Trwa pielgrzymkowa sztafeta Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. Dzisiaj na trasę wyruszyła grudziądzka grupa „pomarańczowa”. 70 pątników z naszego miasta pokona dzisiaj jeden etap, liczący niespełna 40 km.

Tegoroczna pielgrzymka ma wymiar symboliczny. Każda z grup odpowiedzialna jest jedynie za jeden dzień. Grudziądzanom w udziale przypadł czwarty etap.

Jako Grudziądz pokonamy odcinek od Brdowa do Dąbia nad Nerem. Startujemy autokarem z Grudziądza o 4. Na miejsce dojeżdżamy o 7. Czeka nas msza z biskupem i wspólny wymarsz na trasę – mówi ks. Piotr Śliwiński, przewodnik grudziądzkich pielgrzymów.

Pątnicy po przejściu całego etapu nie udadzą się – tak jak to zawsze było – na nocleg, lecz powrócą do domów. Wszystko ze względu na wymogi sanitarne i uniknięcie ewentualnego zakażenia się koronawirusem.

Jak się okazuje, grudziądzcy pielgrzymi cieszą się z tego, co jest. Jeden dzień to wprawdzie nie jedenaście, ale jest okazja, by choć w drobnym wymiarze poczuć atmosferę wspólnego maszerowania na Jasną Górę.

Cieszę się z tego co jest. To też jest jakaś droga do pokonania. Mamy czas na przemyślenia i wymodlenia swoich intencji – mówi Dawid, jeden z uczestników grudziądzkiej pielgrzymki.

Pielgrzymka może i krótka, ale każdy z nas niesie swoją intencję i to jest najważniejsze – dodaje Agata, kolejna pątniczka ubrana w pomarańczową koszulkę.

Już niebawem opublikujemy fotorelację z trasy.

Zakończenie pielgrzymkowe sztafety 12 sierpnia w Jasnej Górze.