Szpital Grudziądz

i

Autor: UM Grudziądz

Wybierasz się do Poradni Specjalistycznej? Szykuj się na daleką podróż

2020-03-17 19:02

Grudziądzki Szpital od środy zawiesza działalność Zespołu Poradni Specjalistycznych. Decyzja podyktowana jest z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym. Od kilku dni grudziądzka lecznica działa jako szpital zakaźny.

Mamy świadomość, że działalność poradni specjalistycznych, także w ośrodkach, które nie są szpitalami zakaźnymi została zawieszona. Dlatego mimo trudnej sytuacji epidemicznej w jakiej się znajdujemy staramy się pomóc naszym Pacjentom - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu

Zespoły wyjazdowe pomogą w najpilniejszych przypadkach

Od środy (18.03) Personel szpitala kontaktować się będzie z pacjentami wymagającymi konsultacji pozabiegowych np. zdjęcia szwów, zmiany opatrunków itp. W tych przypadkach umawiane będą wizyty zespołu wyjazdowego.
W części poradni uruchomiono teleporady. Jednocześnie wystawiane są e-recepty dla osób, którzy wymagają kontynuacji farmakoterapii. Pozostali muszą wybrać się do innej poradni specjalistycznej. W wielu przypadkach może wiązać się to z podróżą do Bydgoszczy czy Gdańska.

Spis Poradni Specjalistycznych dostępny jest na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla dorosłych i dzieci na chwilę obecną zostaje utrzymana. Wymagany jest jednak wcześniejszy triage (weryfikacja stanu zdrowia pod kątem wykluczenia wirusa COVID-19) w budynku M.