Weekend rozpoczynają aktywnie. Trasa Parkrun Grudziądz do pokonania w każdą sobotę

i

Autor: facebook.com/parkrunGrudziadz

Weekend rozpoczynają aktywnie. Trasa Parkrun Grudziądz do pokonania w każdą sobotę

2023-07-14 15:57

Parkrun to inicjatywa biegowa znana niemal na całym świecie. Każdej soboty, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu, aktywni mieszkańcy pokonują 5 kilometrów leśnymi ścieżkami. Spotkania przeznaczone są dla każdego, bez względu na wiek i kondycję.

Wakacje to dobry czas by rozpocząć biegową przygodę. Dni są dłuższe, pogoda sprzyja, a my często mamy mniej obowiązków niż zazwyczaj. Spotkania Parkrun są przeznaczone zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów. Trasa liczy 5 kilometrów, które wiodą przez lokalne lasy komunalne, całość jest oznaczona, zatem uczestnicy biegu mogą czuć się bezpiecznie, tym bardziej jeśli na trasie pojawili się po raz pierwszy. Warto pamiętać, by przed startem zarejestrować się na oficjalnej stronie i pobrać indywidualny kod uczestnika. Pozwala on na uczestnictwo w biegach, również poza granicami naszego miasta a nawet kraju. Parkrun odbywa się w ponad 1900 rożnych miejscach, co daje nam aż 24 kraje.

Uczestnicy Parkrun mają zapewniony profesjonalny pomiar czasu, jednak nie czas jest tu najważniejszy. Parkrun pokonujemy w swoim tempie - można truchtać, maszerować, zabrać ze sobą kijki nordic walking, a także dzieci w wózkach. Trasa jest równie atrakcyjna dla naszych czworonogów, jeśli natomiast nie jesteśmy posiadaczami psa, możemy zrobić przyjemność podopiecznym Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. Wystarczy przed biegiem zjawić się w placówce, a pracownicy pomogą nam w wyborze psa, który potowarzyszy nam podczas spotkania Parkrun. Tym samym, zapewnimy im odskocznie od codziennego życia w schronisku.

Sportowa inicjatywa odbywa się przez cały rok w każdą sobotę, bez względu na pogodę. Rozpoczęcie o godzinie 9:00, zbiórka na parkingu leśnym przy rondzie Popiełuszki w Grudziądzu.