Półmaraton Bronka Malinowskiego, Grudziądz -Rulewo

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Ruszyły zapisy na Półmaraton Bronka Malinowskiego

Pobiegnij śladami Bronka. Rozpoczęły się zapisy na Półmaraton Grudziądz-Rulewo

2020-02-04 11:23

800 osób będzie mogło stanąć na starcie VIII edycji Biegu. Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowane zostaną także biegi dla najmłodszych. Impreza 3 maja. Sprawdź szczegóły.

Biegacze dają z siebie wszystko i osiągają tu swoje życiowe rekordy. Dla wielu pokonanie 21 km to wielki sukces. Trasa wiedzie z Grudziądza do Rulewa, rodzinnej miejscowości Bronisława Malinowskiego. Start ze stadionu centralnego. Olimpijczyk był zawodnikiem Olimpii. Rywalizacja toczyć się będzie zarówno na kilku ulicach miasta, następnie na moście przez Wisłę, na którym w 1981 roku wydarzył się tragiczny wypadek. To tutaj zakończyła się kariera i życie sportowca. Następnie uczestnicy pobiegną w kierunku Borów Tucholskich.

Złoty medalista z Moskwy to ikona dla środowiska lekkoatletów w całym kraju. Chętnych nie brakuje. Już można rezerwować start w majowej imprezie. Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną.

Zawody organizowane przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w tym roku oprócz kultywowania pamięci o słynnym lekkoatlecie, przebiegać będzie pod znakiem ekologii. Limit uczestników wyznaczono na 800 osób. Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowane zostaną także biegi dla najmłodszych. Dla nich przygotowano mniej wymagającą trasę.

Wpisowe na imprezę wynosi 70 zł. Od 1 kwietnia będzie nieco drożej.