Ciężarówka przewróciła się do rowu

i

Autor: PSP w Grudziądzu

Trzy pożary i wypadki - 13. interwencji Straży Pożarnej w weekend

2020-03-09 14:53

13 interwencji odnotowali Strażacy podczas minionego weekendu. Trzykrotnie wyjeżdżali do pożarów. W Wybudowaniu Łasińskim ogień strawił garaż, a w nim stojący samochód.

Po dojeździe strażacy zastali pożar samochodu osobowego, który był w blaszanym garażu jak również palił się samochód, który był bezpośrednio obok tego garażu. Nasze działania polegały na podaniu łącznie 4. prądów wody. Dwoma gasiliśmy bezpośredni pożar natomiast kolejne były podane w obronie budynku mieszkalnego i gospodarczego - mówi Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu

Nowy tydzień Strażacy rozpoczęli od usuwania skutków zdarzeń drogowych. Tylko dziś o poranku doszło do dwóch groźnych wypadków.

W poniedziałek rano o godzinie 5.15 w miejscowości Rozental na DW 543 doszło do przewrócenia się zestawu ciągnika siodłowego z naczepą, którą przewożono drewno. Na miejscu pracowały zastępy z obydwu grudziądzkich jednostek PSP jak również OSP Radzyń Chełmiński. Samochód częściowo leżał na drodze, a częściowo na poboczu. Była potrzeba zneutralizowania wycieków paliwa. Kierowca został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Z kolei o 6.25 na DK 16 w Miejscowości Rogóźno Zamek samochód marki Peugeot wypadł z drogi. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.