Szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem

i

Autor: Piotr Wasiak Szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem

Pacjenci z grudziądzkiego szpitala zostaną wywiezieni!

2020-03-15 9:28

Wojewoda podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań grudziądzkiej lecznicy do przyjęcia osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Oznacza to, że w ciągu najbliższych godzin szpitalne łóżka muszą zostać zwolnione.

Do innych placówek ma zostać przeniesiona część pacjentów. Jednocześnie przygotowywane są wypisy tych osób, których stan zdrowia pozwala na powrót do domów. Pozostali hospitalizowani zostaną przewiezieni do lecznic wskazanych przez Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.

Nawet 400 łóżek dla pacjentów z koronawirusem

Na strefę zakaźną w pierwszej kolejności przekształcony zostanie dawny oddział pulmonologiczny.  Budynek "M" posłuży do dekretacji i testów na zakażenie. Budynek "N" zarezerwowany będzie dla pacjentów z koronawirusem w ciężkim stanie wymagających podłączenie do respiratora.

Podstawowa opieka zdrowotna będzie zabezpieczona

Władze Szpital deklarują, że nie pozostawią bez opieki pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia z terenu Grudziądza i okolic. Strefą "czystą" będzie budynek  „O”, który obsłuży osoby, dla których transport do innych szpitali będzie niemożliwy. Ponadto funkcjonować będzie podstawowa opieka zdrowotna jak również opieka nocna i świąteczna. Po wstępnej ocenie zdrowia (m.in. kontrola temperatury ciała) poradnie
specjalistyczne oraz podstawowej opieki zdrowotnej będą przyjmować pacjentów.

Szpital apeluje o dokonywanie rejestracji telefonicznej

Punktualne przychodzenie na umówioną godzinę ma również zminimalizować ryzyko gromadzenia się większej liczby osób, a w tym ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusów.