szpital grudziadz kredyt

i

Autor: Radio ESKA Grudziądzka lecznica chce zaciągnąć kredyt w wysokości łącznej 100 milionów złotych

Szpital chce zaciągnąć kolejny kredyt. Chodzi o 100 milionów złotych

2021-09-22 12:18

Grudziądzki szpital ma problemy finansowe. Tym razem chodzi o wypłaty dla pracowników kontraktowych i spłatę zaległości za usługi bieżące. Na dzisiejszej sesji pojawiły się dwa dodatkowe projekty uchwał - obie mówią o kredytach dla lecznicy 95 i 5 milionów złotych.

Szpital w Grudziądzu chce wziąć kredyt. O takich planach lecznicy na początku dzisiejszej sesji poinformował prezydent Maciej Glamowski. Środki mają zostać wykorzystane na spłatę wypłat dla pracowników kontraktowych oraz bieżących zaległości.

Nie jesteśmy w stanie realizować wypłat dla pracowników kontraktowych. Mamy także problemy z dostawcami. Tylko szybka spłata tych zaległości pozwoli na dalszą działalność szpitala - mówi Maciej Hoppe, dyrektor "Biegańskiego".

ZOBACZ TEŻ - Radni nie zdecydują o losach kawiarenki pod "Klimkiem". Prezydent prosi o zdjęcie uchwały

Zgodę na oba kredyty wydać mają radni. Ci o tak trudnej sytuacji lecznicy i potrzebie zaciągnięcia pożyczki w wysokości łącznie 100 milionów złotych pod hipoteką dowiedzieli się tuż przed sesją.

Żadnej komisji, żadnej uchwały. Nawet przesłanej w formie elektronicznej. Mamy procedować tak ważną sprawę, a dokumenty otrzymujemy tuż przed sesją. Czy to jest poważne traktowanie radnych panie prezydencie? - pyta radny Sławomir Szymański z Prawa i Sprawiedliwości.

Szpitalny kredyt ma składać się z dwóch części - 95 i 5 milionów złotych. Obie pożyczki mają zostać zaciągnięte pod hipotekę nieruchomości zajętych przez lecznicę. Udzielić ma go dawny Magellan, a obecnie BFF Banking Group Polska, który ma już setki milionów udziału w zadłużeniu szpitala.

Szpital w ostatnich dniach zalegał z wypłatami dla swoich pracowników. Dyrektor lecznicy zapewnił, że po otrzymaniu środków z NFZ zaległe świadczenia zostały wypłacone.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 22.09, godz.10