osiedle Mniszek

i

Autor: Damian Pieczonka Słupki przy poczcie w Mniszku na razie nie znikną. Grudziądzcy urzędnicy trzymają się swojego zdania

Słupki ograniczają kierowców przy poczcie w Mniszku. Sprawa ciągnie się latami i wciąż nie udało się przekonać grudziądzkich urzędników

2020-05-18 17:32

Problem dotyczy słupków blokujących wjazd na teren otoczenia bloku mieszkalnego przy ul. Droga Kujawska 3/ Podhalańska 12, w obrębie siedziby poczty i pobliskiego sklepu. To sprawa, która ciągnie się od kilku lat. Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu podjął decyzję, z której nie chce się wycofać. Słupki przeszkadzają głównie klientom i konsumentom. Jak urzędnicy tłumaczą swoją decyzję?

Wprowadzone przez ZDM rozwiązanie spowodowało utrudnienia dla funkcjonowania podmiotów wynajmujących lokale, jak i dla korzystających z usług placówki pocztowej oraz sklepu. Problem mają zwłaszcza osoby niepełnosprawne. Samochody z przesyłkami także szukają miejsca załadować lub rozładować paczki. Dostawy do pobliskiego sklepu również nie są łatwe. Pracownicy muszą dźwigać ciężkie skrzynie z towarem na dłuższym dystansie. Parkowanie w obrębie narożnego bloku u zbiegu ulic Droga Kujawska/ Podhalańska w Grudziądzu stało się niemożliwe. Na ulicy Podhalańskiej wprowadzono zakaz parkowania po obu stronach ulicy.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy jest szansa na demontaż słupków przy poczcie na osiedlu Mniszek?

Słupki blokujące, zdaniem ZDM-u zostały wprowadzone po interwencji telefonicznej mieszkańców. Wjazd na teren utwardzony odbywał się przez przejścia dla pieszych. Na ulicy Podhalańskiej funkcjonuje oznakowanie umożliwiające krótkotrwałe zatrzymanie się pojazdów Poczty Polskiej, celem rozładunku i załadunku przesyłek. Słupki nie zostaną zlikwidowane.

COŚ DOBREGO #21