Sala gimnastyczna SP 20

i

Autor: Damian Pieczonka Otwarcie sali gimnastycznej w SP 20 po wymianie nawierzchni

Sala gimnastyczna 20-tki jak nowa. Wymieniono nawierzchnię do ćwiczeń

2020-02-13 12:33

Po 35 latach duża sala gimnastyczna w podstawówce na Rządzu doczekała się remontu. Od 12 lat zajęcia wychowania fizycznego prowadzone były w trudnych i nie do końca bezpiecznych warunkach. Swoje uwagi miał Sanepid. Teraz chętnych do ćwiczeń nie powinno brakować.

Luźne deski, porysowane i sprawiające trudność na przykład podczas gier zespołowych stały się przeszłością. W ciągu dwóch miesięcy udało się naprawić podłoże w jednej z trzech sal gimnastycznych w Szkole Podstawowej nr 20. Podczas uroczystego otwarcia zorganizowano specjalny turniej sprawnościowy. Uczniowie klas IV -VIII będą ćwiczyć tu regularnie. Młodsi na razie tylko się przyglądali. Dla nich przeznaczone są mniejsze sale. Z całą pewnością będą wyczekiwać na pierwsze zajęcia w klasie IV. Ci, którzy mogli już przetestować nawierzchnię nie kryją zadowolenia. Pamiętają salę sprzed remontu.

Teraz widać wielką zmianę. Biega się gładko, piłka się odbija, już deski nie wypadają i jest super -mówi Martyna, jedna z uczennic. Cały remont trwał krótko i nie utrudniał prowadzenia zajęć. Prace rozpoczęto w grudniu i obejmowały przerwę świąteczną. Tuż po feriach sala jest gotowa do użytku.

Przydałby się nowy parkiet na dwóch salach obok, jak i nowe oświetlenie -snuje plany dyrektor SP 20 Marek Bergman. Miasto zamierza teraz zająć się infrastrukturą innych szkół w mieście. -Chcielibyśmy aby każda szkoła miała dobre boisko i salę gimnastyczną, aby odciągnąć dzieci i młodzież od telefonów komórkowych -mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Na pierwszym planie Szkoła Podstawowa nr 17 przy Al. 23 Stycznia, niemal w centrum Grudziądza. Od wielu lat mówi się o potrzebie boiska przy szkole. Na dniach będzie korekta w budżecie miasta. Mają zostać zabezpieczone pieniądze na realizację tej inwestycji.

Niedawno otwarto nowe boisko przy SP 3 przy ul. Narutowicza oraz przy "gastronomiku".