Szczucki i ko

i

Autor: Łukasz Piekarski Radni KO z Grudziądza zaatakowali Krzysztofa Szczuckiego

Polityka

Radni Koalicji Obywatelskiej z Grudziądza o Krzysztofie Szczuckim. Zarzuty po audycie w RCL

2024-05-24 9:37

Grudziądzcy politycy Platformy Obywatelskiej zabrali głos w sprawie raportu dotyczącego Rządowego Centrum Legislacji. Chodzi o okres, kiedy na jego czele stał kandydujący obecnie do Parlamentu Europejskiego poseł PiS, Krzysztof Szczucki. To m.in. zatrudnianie pracowników, którzy później byli wykorzystywani w kampanii wyborczej.

Grudziądzcy politycy Platformy Obywatelskiej grillują Krzysztofa Szczuckiego. Chodzi o raport z audytu o działalności Rządowego Centrum Legislacji, na którego czele w poprzednim rządzie stał wspomniany polityk PiS. Według dokumentu – obecny kandydat do Parlamentu Europejskiego – miał zatrudniać sześć osób i wykorzystywać je wyłącznie w kampanii wyborczej.

Zatrudnianie tzw. słupów w rządowej instytucji wygląda trochę jak świat przestępczy - twierdzi Michał Czepek, radny Sejmiku Województwa.

Z raportu wynika, że w RCL zatrudnionych było sześć osób, które pracowały przy kampanii wyborczej pana Szczuckiego. Otrzymały za to ogromne wynagrodzenie łącznie na kwotę 900 tysięcy złotych - dodaje radny Jakub Kopkowski.

Z zarzutami po audycie nie zgadza się sam zainteresowany. Polityk Prawa i Sprawiedliwości złożył już pierwsze zawiadomienie do prokuratury.

Zarabianie takich pieniędzy w Rządowym Centrum Legislacji nie jest możliwe. Tam nie ma tak wysokich zarobków. Określa je rozporządzenie - odpowiada poseł Krzysztof Szczucki.

Obecny kandydat do Parlamentu Europejskiego zapowiedział również złożenie zawiadomienia do prokuratury. Były szef Rządowego Centrum Legislacji nazwał oskarżenia Tuska wyssanymi z palca.

Poseł Krzysztof Szczucki odpiera zarzuty:

Relację z konferencji prasowej radnych Koalicji Obywatelskiej z Grudziądza znajdziecie poniżej:

Radni KO w Grudziądzu o Krzysztofie Szczuckim. Posłuchaj konferencji prasowej:

Przypomnijmy również, że Krzysztof Szczucki został posłem, startując w wyborach w okręgu numer 5, czyli grudziądzko-toruńskim.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Raport - Krzysztof Szczucki