nagroda muzeum

i

Autor: Urząd Miejski Wiesław Sieradzan jest historykiem, od 2007 roku redaktorem naczelnym „Rocznika Grudziądzkiego”

Przyznano nagrodę za promocję historii Grudziądza. Otrzymał ją prof. Wiesław Sieradzan

2021-04-15 16:18

Profesor Wiesław Sieradzan odebrał w grudziądzkim Muzeum nagrodę za promocję historii naszego miasta w licznych publikacjach naukowych. Fundatorem nagrody był jeden z mecenasów grudziądzkiej kultury - Spółka Opec.

Wiesław Sieradzan jest historykiem, od 2007 roku redaktorem naczelnym „Rocznika Grudziądzkiego”, redaktorem serii wydawniczej „Graudentum. Studia z dziejów Grudziądza i okolic” (wyd. 2020) oraz redaktorem publikacji „Wpisani w dzieje miasta. Znani i mniej znani ludzie Grudziądza na przestrzeni wieków” (wyd. 2016).Był też zaangażowany w organizację wielu interdyscyplinarnych konferencji naukowych w grudziądzkim Muzeum.

Pan profesor ma niewątpliwy wkład w budowę Grudziądza jako ośrodka naukowego, wspiera nasze Muzeum od wielu lat - podkreśla Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza.

ZOBACZ TEŻ - Grudziądzka Akademia Cyfrowa szuka chętnych na szkolenia! Do wyboru są trzy tematy [AUDIO]

Nagroda ma wymiar podziękowania za dotychczasową działalność profesora i jego dokonania w kontekście budowy pozycji i promocji Grudziądza w skali całego kraju.

Dziękuję przy tej okazji sponsorowi, firmie Opec. To bardzo ważne ogniwo, jeśli chodzi o funkcjonowanie grudziądzkiej kultury. Nie jest to pierwsze zaangażowanie tej spółki w sprawy kulturalne naszego miasta - dodał włodarz naszego miasta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 15.04 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, dr Jacek Nasiłowski - pulomolog) Sedno Sprawy: prof. Krzysztof Pyrć