bronek malinowski Grudziądz

i

Autor: Nadesłane W tym roku biegi powrócą na stadion centralny OIimpii Grudziądz

Przed nami weekend z Bronkiem Malinowski. Sprawdź co się będzie działo!

2021-09-24 18:09

Biegi poświęcone najsłynniejszemu grudziądzkiemu sportowcowi, a także odsłonięcie muralu z jego wizerunkiem, premierowy pokaz filmu biograficznego oraz rajd rowerowy. W sobotę i niedzielę Grudziądz będzie wspominał Bronisława Malinowskiego.

Na jutro, 25 września, zaplanowano kolejną, jubileuszową edycję Biegów im. Bronisława Malinowskiego. Początek wydarzenia o godzinie 9.45. Na stadionie centralnym odbędą się liczne biegi młodzieżowe, z kolei ulicami miasta pobiegną zawodnicy w biegu głównym, którego dystans liczy 10 kilometrów. Trasa wiodła będzie ze stadionu Olimpii w kierunku osiedla Lotnisko i z powrotem.

Dzień później, w niedzielę 26 września, odbędą się następujące wydarzenia: rajd rowerowy z Mariny do Rulewa (początek o godzinie 10.00), odsłonięcie muralu z Bronisławem Malinowskim przy ul. Korczaka 9 (godzina 17.15) oraz premiera filmu biograficznego o Bronisławie Malinowskim pt. „Wybiegać marzenia”, poprzedzona prelekcją Łukasza Panfila (godzina 18.00, Centrum Kultury Teatr).

ZOBACZ TEŻ - Szpital chce zaciągnąć kolejny kredyt. Chodzi o 100 milionów złotych

Będą drogowe utrudnienia

W związku z organizacją biegu głównego, w godzinach 9.45 – 11.30 z ruchu czasowo wyłączone zostaną ulice: Waryńskiego, Mikołaja z Ryńska, Piłsudskiego, Focha, Hallera, Warszawska, Polskich Skrzydeł, Kustronia, Nauczycielska. Ruch pojazdów na skrzyżowaniach poprzecznych odbywać się będzie wahadłowo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE