ratusz grudziadz spis

i

Autor: Radio ESKA Nocna akcja spisowa będzie organizowana w sobotę (25 września)

Grudziądzanie będą mogli spisać się nocą!

2021-09-23 15:58

Narodowy Spis Powszechny na ostatniej prostej. W najbliższą sobotę będzie można spisać się także w nocy. W Informacji Turystycznej zostanie uruchomiony specjalny punkt.

Grudziądz dołączył do ogólnopolskiej akcji „Spis nocą”, która ma podobną konwencję do „Nocy muzeów”.

Najbliższy weekend września jest ostatnim, kiedy można się spisać. Dlatego w całej Polsce zostają uruchomione dodatkowe punkty, które będą otwarte w godzinach wieczornych - informuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

ZOBACZ TEŻ - Strażacy rozdają czujki czadu. To efekt wygranego projektu w GBO

Dla mieszkańców Grudziądza przygotowano punkt spisowy w Informacji Turystycznej (Rynek 3/5). 25 września, od 20.00 do 24.00, rachmistrzowie będą czekać na wszystkich, którzy nie zdążyli wypełnić tego obywatelskiego obowiązku.

Na miejscu pojawią się także członkowie gminnego biura spisowego, którzy będą wyjaśniać zagadnienia związane z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. To już ostatni moment, gdyż Spis kończy się 30 września - dodaje rzecznik Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Tego dnia także ogólnopolska infolinia (22 279 99 99) będzie czynna do północy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 23.09, godz.10