straż pożarna

i

Autor: Damian Pieczonka Pracowita majówka grudziądzkich strażaków. Wyjeżdżali do 23 akcji

Pracowita majówka grudziądzkich strażaków. Jest jedna ofiara śmiertelna

2020-05-06 10:59

W pożarze domu jednorodzinnego w Grucie, życie stracił mężczyzna. Miał 100 procentowe poparzenia ciała. Mimo akcji ratunkowej strażaków i medyków, nie udało się go uratować. Ponadto przez cały majowy weekend strażacy wyjeżdżali do 23 akcji, nie tylko pożarów.

Majowy weekend rozpoczął się tragicznie. W wyniku pożaru domu w Grucie zginął mężczyzna. 3 osoby dorosłe i dziecko ewakuowały się same. Nie doznały uszczerbku na zdrowiu. Ogień wybuchł na parterze budynku. Spaleniu uległy pokój, łazienka oraz kuchnia. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli mężczyznę, który był mocno poparzony. Zabrano go na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Na miejscu działało 7 zastępów, w tym OSP z okolicznych miejscowości. Gaszenie trwało 3 godziny.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na ulicy Konstytucji 3 Maja w Grudziądzu, gdzie zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Łącznie podróżowały 3 osoby. Jedno z aut po uderzeniu przewrócił się na bok. Mimo wszystko nie było osób poszkodowanych. Straty oszacowano na 8 tys złotych. Również za miastem na drogach nie było całkiem bezpiecznie. W Kłódce na DK 16 doszło do dachowania osobówki, którą podróżowały 2 osoby. Straty oszacowano na 3 tys zł.

Strażacy zanotowali jeszcze pożar samochodu dostawczego na ulicy Dworcowej. Po podaniu dwóch prądów wody ugaszono kabinę pojazdu. Straty wyniosły 20 tys zł.

2 maja na ulicy Piastowskiej doszło do pożaru piwnicy budynku wielorodzinnego. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców. Ogień gaszono również na terenie Ogrodów Działkowych przy ul. Kustronia. Zapaliła się altana od blisko składowanego drewna. Straty to 2 tys zł.

Łącznie gaszono 9 pożarów. Był też 1 alarm fałszywy.