Potrącony rowerzysta

i

Autor: KMP Grudziądz 36-letni rowerzysta w stanie ciężkim trafił do grudziądzkiej lecznicy

Potrącenie rowerzysty na ul. Paderewskiego

2020-08-05 14:49

Kierowca auta osobowego marki Daewoo potrącił na ul. Paderewskiego rowerzystę. Ten z ciężkim obrażeniami ciała trafił do grudziądzkiego szpitala.

Do wypadku doszło na odcinku od ul. Paderewskiego przy skręcie w ul. Dębową. 81-letni kierowca potrącił przejeżdżającego po przejściu dla pieszych 36-letniego rowerzystę. Na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca, oględziny pojazdów oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Kierowcy tymczasowo zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi w rejonach przejść dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów czy skrzyżowaniach. O tej porze roku często występuje oślepiające słońce, szczególnie w godzinach porannych.

Potrącony rowerzysta

i

Autor: KMP Grudziądz Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

By zapobiegać skutkom oślepienia i zabezpieczyć się sprzeciw zagrożeniu, jakie niesie ze sobą to zjawisko, warto mieć zawsze ze sobą okulary przeciwsłoneczne (zwłaszcza modele z polaryzacją). Ponadto należy zadbać o czyste szyby oraz wyrobić sobie nawyk automatycznego zdjęcia nogi z gazu, gdy zostajemy oślepieni przez słońce – sugerują funkcjonariusze na stronach grudziądzkiej komendy.