Poza pracą na drogach, grudziądzcy policjanci zanotowali również 47 interwencji domowych

i

Autor: Radio ESKA

Policjanci z Grudziądza podsumowali swoją pracę w świątecznym okresie [AUDIO]

2020-12-28 14:37

Okres świąteczny przyniósł mniej kolizji drogowych niż przed rokiem. Mimo to nie obyło się bez groźnie wyglądających incydentów. Zazwyczaj brali w nich udział kierowcy bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu.

Według grudziądzkich policjantów niewielka liczba kolizji to przede wszystkim efekt znacznie mniejszego ruchu na drogach niż przed rokiem.

W tym roku ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia ruch na drogach był zdecydowanie mniejszy niż przed rokiem. To z pewnością miało wpływ na nieco mniejszą liczbę kolizji drogowych w święta - mówi Łukasz Kowalczyk z grudziądzkiej policji.

ZOBACZ TEŻ - Nieco bezpieczniejsze święta dla strażaków z Grudziądza. Pożary głównie w powiecie [AUDIO]

Brak prawka i alkohol największą zmorą

Najczęstszą przyczyną świątecznych kolizji i wypadków na grudziądzkich drogach był alkohol i brak uprawnień do kierowania pojazdem.

W tym roku na grudziądzkich drogach nie było ofiar śmiertelnych, choć niewiele brakowało. W wigilijny poranek w okolicach ulicy Peszkowskiego doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku

Ok godziny 12.50 postanowili zatrzymać do kontroli pojazd osobowy marki VW Golf, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 38 km/h. Kierowca postanowił jednak nie zatrzymywać się do kontroli i podjął ucieczkę w kierunku węzła A1. Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą. Po przejechaniu ok 2 km okazało się, że uciekinier swoją brawurową jazdę zakończył na barierze energochłonnej - dodaje przedstawiciel policji.

Po sprawdzeniu kierowcy okazało się że ciąży na nim dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Mówi Łukasz Kowalczyk z grudziądzkiej policji. Posłuchaj:

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:

Nie było kontroli przy wigilijnym stole

Policjanci reagowali jedynie na wezwania mieszkańców. Były to zgłoszenia dotyczące przede wszystkim zakłócania ciszy oraz domowej przemocy.

Były to najczęściej awantury rodzinne. Zdarzało się również znęcanie fizyczne nad innym domownikiem - informuje Łukasz Kowalczyk.

Żadne zgłoszenie ze strony mieszkańców nie dotyczyło złamania obostrzeń z powodu pandemii. Grudziądzcy policjanci w tym aspekcie ograniczyli się jedynie do apelów.

Liczyliśmy w tej kwestii na zdrowy rozsądek mieszkańców Grudziądza. Nie chodziliśmy po domach i nie sprawdzaliśmy kto i ile ma osób na wigilii. Ograniczyliśmy się jedynie do apelów - dodaje policjant.

Łącznie przez całe święta policjanci z Grudziądza zanotowali 47 interwencji domowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?