korki Grudziądz

i

Autor: KMP Grudziądz Ulica Kalinkowa stała się jedną z alternatyw przedostania się na południową część miasta

Policjanci sterują ruchem na Kalinkowej i Bydgoskiej. Pomagają rozładować korki

2021-04-30 15:07

W godzinach największego szczytu komunikacyjnego policjanci z grudziądzkiej „drogówki” na skrzyżowaniu ulic Kalinkowa i Bydgoska pomagają kierowcom przedostać się szybciej i bezpieczniej w kierunku osiedli Strzemięcin i Rządz. Dzieje się tak w związku z remontem na ulicy Chełmińskiej.

Od kilku tygodni trwają prace związane z modernizacją sieci tramwajowej na ulicy Chełmińskiej. W związku z tym został wstrzymany na modernizowanym odcinku również ruch pojazdów. Jedną z alternatyw przemieszczenia się w kierunku osiedli w południowej części miasta, stała się ulica Kalinkowa, która niestety nie ma takiej przepustowości pojazdów jak ulica Chełmińska.

Szczególnie uciążliwe stało się skrzyżowanie ulic Kalinkowa i Bydgoska, gdzie w godzinach 15:00 – 16:30 tworzą się gigantyczne korki. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Grudziądza, policjanci z grudziądzkiej „drogówki” w miarę możliwości każdego dnia będą się pojawiali na tym skrzyżowaniu w godzinach szczytu komunikacyjnego i będą podejmować ręczne kierowanie ruchem aby usprawnić przejazd pojazdów. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Powstaje batalion WOT w Grudziądzu. Wiemy, gdzie żołnierze będą stacjonować [AUDIO]

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Reprezentacja Polski tańczy Poloneza... a potem impreza