Majowy weekend już za moment. Policjanci apelują o ostrożność

i

Autor: Paulina Mroczka

Majowy weekend już za moment. Policjanci apelują o ostrożność

2021-04-30 12:27

To już drugi raz, kiedy spędzimy majowy weekend w otoczce pandemii. Podczas świętowania pierwszych dni maja, należy pamiętać o odpowiedzialności. Grudziądzcy policjanci apelują o rozwagę w temacie obowiązujących obostrzeń i ruchu drogowego.

Majówka kojarzy się z wyjazdami za miasto, spotkaniem rodziny i przyjaciół. Podczas tegorocznego weekendu wyjątkowo nie można zapomnieć o rozwadze. Przy obecnej sytuacji, sprawą oczywistą jest przestrzeganie dystansu społecznego i tam gdzie to konieczne, dezynfekcja dłoni oraz zasłanianie ust i nosa. Jeśli udajemy się w trasę, pilnujmy wartości na licznikach. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków, których każdego roku nie brakuje - tym bardziej w trakcie pierwszych dni maja. Zachowajcie szczególną ostrożność przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania i za każdym razem, zdejmujcie nogę z gazu gdy zbliżacie się do przejścia dla pieszych. Bywa, że kierowcy całkowicie wyłączają zdrowy rozsądek i wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu. Za taki czyn, grozi odebranie prawa jazdy, a nawet ograniczenie wolności.

Majówka 2021 - najlepsze piosenki na długi weekend

Policja zachęca do wizyt w lasach i miejscach oddalonych od miejskiego zgiełku. W lasach oraz parkach zasłanianie ust i nosa nie obowiązuje, więc śmiało można korzystać ze świeżego powietrza i dóbr przyrody. Warto zaglądnąć do Lasu Rudnickiego czy Parku Miejskiego przy ulicy Hallera w Grudziądzu. Nie zapomnijcie o Lasku Strzemięcińskim.