Olimpia Unia Grudziądz -AZS Rzeszów

i

Autor: Damian Pieczonka Deblowy pojedynek zadecydował o porażce drużyny z Grudziądza

Pingpongiści z Grudziądza przegrali z Rzeszowem ale wierzą w utrzymanie

2020-02-09 10:36

Tenisiści stołowi ASTS Olimpia Unia Grudziądz przegrali z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 2:3. Walka była do samego końca. Zwycięstwo było blisko. Ostatecznie na konto gospodarzy trafia jeden punkt. To 6 pkt zdobyty w ostatnich czterech meczach. Walka o Superligę na przyszły sezon wciąż trwa.

Mecz nie był łatwy dla obu drużyn. To mogło cieszyć publiczność, choć na pewno gospodarze z przebiegu rywalizacji liczyli na ostateczny sukces. W deblu doświadczenie zawodników z Rzeszowa okazało się kluczowe. "Mieliśmy piłkę meczową, zawahałem się przy tej piłce" -mówi Szymon Malicki, tenisista stołowy Olimpii Unii. Emocje, nerwy w końcówce na pewno grudziądzanom nie pomogły.

Oto jak przedstawiały się poszczególne pojedynki:

Jeongwoo Park -Tomasz Lewandowski 3:0

Marco Golla -Wang Jianan 1:3

Szymon Malicki -Piotr Chodorski 0:3

Jeongwoo Park -Wang Jianan 2:1

Malicki/Zandecki -Lewandowski/Chodorski 1:2

Aż 7 meczów, w tym 4 we własnej hali na luty mają zaplanowane tenisiści stołowi z Piłsudskiego. Przed podopiecznymi Piotra Szafranka najważniejsze spotkania sezonu w kontekście utrzymania się w Lotto Superlidze. Lutowe spotkania rozpoczęły się znakomicie dla Olimpii-Unii Grudziądz. W dwóch meczach na konto wpadło już 5 punktów. Zdecydowanie najważniejsze spotkanie Olimpia-Unia Grudziądz zagra 22 lutego we własnej hali z Poltarex Pogonią Lębork. W marcu Olimpia-Unia Grudziądz nie zagra zatem żadnego spotkania. Ostatnie spotkanie ligowe w Grudziądzu odbędzie się 17 kwietnia z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Szymon Malicki po spotkaniu z Rzeszowem