Od jutra rusza kolejny etap remontu ulicy Rapackiego

i

Autor: UM Grudziądz Druga część ulicy Rapackiego zyska nowy blask

Od jutra rusza kolejny etap remontu ulicy Rapackiego

2020-05-27 11:25

Kolejny etap remontu zakłada odcinek od ulicy Rapackiego do ulicy Królewskiej. W okolicy dworca PKP również nie zabraknie zmian i utrudnień.

Grudziądz niebawem zamieni się w plac budowy. Przed nami kolejna inwestycja drogowa. Tym razem mowa o drugim etapie prac związanych z ulicą Rapackiego. Zmianie ulegnie stała organizacja ruchu.

Na początek planowane jest wykonanie nawierzchni bitumicznej ulicy Królewskiej. Tam pojawi się nowe oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz miejsca parkingowe. Następnie, nową nawierzchnie zyska ulica Rapackiego. Tam również zaplanowano nowe oświetlenie uliczne oraz jednostronny chodnik.

Na zmiany muszą przygotować się kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej. Objazdy będą obowiązywały ulicami Rapackiego, Piłsudskiego, Focha, Hallera i Dworcową. Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączona zostanie ulica Rapackiego na odcinku od ulicy Dworcowej do przepustu na Rowie Hermana w pobliżu nieruchomości Rapackiego 64 oraz ul. Królewska na odcinku od ul. Rapackiego do ul. Wyzwolenia.

Przystanek autobusowy przy dworcu PKP będzie obsługiwał linie poruszające się w obie strony, następnie autobusy będą wykonywały manewr zawracania. Pasażerowie muszą zwrócić szczególną uwagę na tablice świetlne na pojazdach, informujące o kierunku jazdy. Funkcjonujący w pobliżu postój taksówek przeniesiony zostanie na drugą stronę ulicy.

W sumie koszt prac wyniesie około 3 milionów złotych. Na wykonanie zadania, Grudziądz otrzymał 50% dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Remont ma zakończyć się do końca bieżącego roku.

W najbliższym czasie ruszy także długo wyczekiwany remont ulicy Jackowskiego na osiedlu Strzemięcin.