Nowak ponownie zawiadamia prokuraturę

i

Autor: Piotr Wasiak Były dyrektor szpitala ponownie zawiadamia prokuraturę

Nowak - zamknięcie apteki przy szpitalu "to złamanie prawa"

2020-02-13 14:10

Prawo farmaceutyczne zostało złamane – tak twierdzy Marek Nowak i zgłasza zawiadomienie do Prokuratury. Chodzi o aptekę szpitalną. Jego zdaniem jej zamknięcie to poważne naruszenie ustawy.

„Apteka pod Solankami” była jedyną całodobową działającą na terenie miasta. Oferty przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem punktu, dla szpitala okazały się niekorzystne - stąd decyzja o jej zamknięciu z końcem stycznia.

Sprawie bacznie przygląda się były dyrektor grudziądzkiego szpitala - Marek Nowak.

Jest to nie tylko zlamanie prawa miejscowego, ale również złamanie ustawy "Prawo Farmaceutyczne art. 94", które nakłada obowiązek na burmistrza, prezydenta, wójta, żeby w każdej miejscowości działała apteka całodobowa. Jeśli, ktoś pójdzie teraz na SOR i dostanie receptę, to co ma teraz z nią zrobić od godziny 24-tej do 8-mej rano? A jak dziecko będzie gorączkowało, gdzie matka ma wykupić? - mówi Marek Nowak.

W uzasadnieniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, które były szef lecznicy złożył do prokuratury czytamy:

W wyniku braku nadzoru oraz zaniechań Prezydenta Grudziądza, a także wskutek świadomych i celowych działań Dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu w dniu 1.02.2020 roku doszło do zamknięcia jedynej całodobowej apteki ogólnodostępnej w powiecie grudziądzkim tzw. Apteki pod Solankami.

Aktualnie najbliższe apteki całodobowe znajdują się w Świeciu i Wąbrzeźnie.