szkoła

i

Autor: Damian Pieczonka Odwołane zajęcia w szkołach i imprezy w Grudziądzu, w tym duże międzynarodowe

Nie pójdziemy do szkoły ani na imprezy w Grudządzu! Mniejsza frekwencja jest już w DDP

2020-03-11 12:48

Odwołano Grudziądzką Wiosnę Teatralną, Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów, Półmaraton Bronka Malinowskiego, Międzynarodowe Zawody Balonowe, Targi Edukacyjne oraz Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne. Zamknięte zostały Warsztaty Terapii Zajęciowej. Możliwe opóźnienie startu żużlowej ekstraligi o co najmniej miesiąc. Zamknięta będzie Cytadela na 3 maja. Przez 2 tygodnie nieczynna będzie szkolna Bursa.

Dla jednych radość, dla innych niepokój. Dzieciaki cieszą się z odwołanych zajęć szkolnych, natomiast tegoroczni maturzyści informację o zamknięciu szkół przyjęli ze strachem. Oficjalna decyzja rządu o zamknięciu szkół zapadła dziś ale samorządy reagują już od wczoraj. Już zawieszono wizyty i wymiany w ramach współpracy międzynarodowej.
W Domach Dziennego Pobytu w Grudziądzu jest mniejsza frekwencja. Część osób została w domach. Ci którzy zdecydowali się przyjść, są obserwowani. To grupa szczególnie narażona na atak koronawirusa. Pojawiła się konieczność pilnego zakupy termometrów do mierzenia temperatury. Wszyscy mają być sprawdzani, a w razie wątpliwości odsyłani. Dziś zajęcia odbywały się normalnie.

-Sytuacja jest ogromnie dynamiczna I czekamy jak to się rozwinie. Na szczęście w naszym mieście nie ma stwierdzonego przypadku więc funkcjonujemy normalnie. Państwo, którzy czują się trochę gorzej zostają w domu. Zdecydowanie odsyłamy tych, którzy mają temperaturę -mówi dyektor DDP w Grudziądzu Jolanta Lotarska-Rydzińska.

Termometry trzeba zakupić w pilnym trybie. Z pomocą przyszedł radny Łukasz Piasecki, który za otrzymywaną dietę radnego od dłuższego czasu wspiera placówkę w jej działaniach. Teraz kolejne wyzwanie w walce z zagrożeniem epidemią, na które grupą szczególnie narażoną są właśnie seniorzy.

-Jestem do dyspozycji mieszkańców. Traktuje to też w kategorii pewnej misji ale o tym jakoś się nie mówi. Pozytywy są często pomijane -mówi radny Łukasz Piasecki. Sam nie chce mówić o swoich dokonaniach ale tych jest wiele, zarówno względem osób starszych jak I najmłodszych. Radny pomaga także podopiecznym z domu dziecka.

W Grudziądzu nie ma żadnej osoby, która choruje na koronawirusa. Nikt nie jest poddany kwarantannie. Do tej pory transportowano do szpitali zakaźnych 7 osób, 4 mężczyzn, 3 kobiety. Wśród nich nie było dzieci.