owoce grudziadz

i

Autor: Pixabay Obecnie na terenie Grudziądza działa pięć miejskich targowisk

Na targowisku bez opłat targowych! Sprawdź, którzy sprzedawcy są zwolnieni z opłat [AUDIO]

2021-01-05 16:42

Nawet po kilkadziesiąt złotych za każdy dzień sprzedaży zaoszczędzą handlowcy z targowisk miejskich. To efekt decyzji rządu, która zwolniła ich z tegorocznej opłaty targowej. Samorząd Grudziądza ma z tego tytułu otrzymać rekompensaty.

Obecnie na terenie Grudziądza działa pięć miejskich targowisk. Ponadto zaliczana jest do nich także giełda handlowa, która co niedzielę odbywa się na stadionie Olimpii. Tutaj handlowcy nie zapłacą opłaty targowej, a dodatkowo mogą skorzystać ze specjalnej promocji.

Oprócz zwolnienia z opłaty targowej, od stycznia do marca Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku wprowadził również promocję na opłaty na stanowiska handlowe. Koszty wynajęcia miejsca oraz wjazdu dostępne na stronie internetowej instytucji - mówi Natalia Granica z Urzędu Miejskiego.

  • ul. Wiślanej - czynne: środy w g. 6-14, soboty: 6-12,
  • ul. Sportowców - czynne: soboty w g. 6-14,
  • ul. Paderewskiego - czynne: poniedziałki-soboty w g. 6-14,
  • ul. Łęgi - czynne w czwartki w g. 6-14,
  • ul. Cmentarnej (jako targowisko funkcjonuje tylko w okresie Wszystkich Świętych).

Aktualnie wielu grudziądzkich przedsiębiorców zmaga się z negatywnymi skutkami pandemii COVID-19. Dlatego zwolnienie z opłaty targowej to duże wsparcie dla wszystkich handlowców sprzedających na miejskich targowiskach. Mając tego świadomość już na początku epidemii, na prośbę mieszkańców, spółka MPGN wprowadziła możliwość obniżenia o 90% stawki czynszu najmu lokali użytkowych do końca lutego – mówi prezydent Maciej Glamowski.

O opłacie targowej w Grudziądz mówi Natalia Granica z ratusza. Posłuchaj:

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Express Biedrzyckiej - Zbigniew Girzyński: Ziobro przeszkadza Morawieckiemu w prowadzeniu polityki zagranicznej