Mnóstwo atrakcji czeka na mieszkańców w Centrum Edukacji Ekologicznej

i

Autor: Paulina Mroczka

Mnóstwo atrakcji czeka na mieszkańców w Centrum Edukacji Ekologicznej

2020-10-08 12:50

Już w sobotę, mieszkańcy miasta będą mogli spędzić dzień w ekologiczny sposób. W siedzibie Centrum przy ulicy Nad Torem 1 w Grudziądzu, od godzin porannych nie zabraknie dobrej zabawy.

Zwiedzanie siedziby Centrum, pogadanki czy warsztaty manualne. W takich atrakcjach między innymi, będą mogli wziąć udział uczestnicy drzwi otwartych, organizowanych cyklicznie raz w roku. Wydarzenie przeznaczone jest dla całych rodzin. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zapoznania się ze zwierzętami, żyjącymi na terenie grudziądzkich lasów.

Warsztaty manualne to nieodłączna część każdego spotkania w Centrum Edukacji Ekologicznej. Tym razem, uczestnicy wydarzenia własnoręcznie wykonają podkładki pod kubki, które przydadzą się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Do wykonania pozostanie również wieszak na klucze.

W programie przewidziano również projekcje filmików edukacyjnych oraz konkursy, mające na celu zwiększenie ekologicznej wiedzy mieszkańców, zarówno młodszych jak i starszych.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie integracyjne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Drzwi otwarte startują już 10 października o godzinie 10:00, w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Nad Torem 1. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.