Wodociągi Grudziądz

i

Autor: MWiO Grudziądz, mwio.pl

Miasto chce wykorzystać potencjał Wodociągów [AUDIO]

2020-02-20 15:37

Miejskie Wodociągi pozostaną „miejskie”. Ratusz wycofał się z pomysłu sprzedaży części udziałów. Na spółce przeprowadzono jednak inna operację – MWiO kupiło od Grudziądza kanalizację deszczową. Obie transakcje się wykluczają.

Na lutowej sesji głosowana będzie uchwała ws. sprzedaży wodociągów. Ponadto MWiO ma zająć się odbiorem odpadów w jednym z Grudziądzkich sektorów. Miasto chce w pełni wykorzystać potencjał spółki.

W mojej ocenie jest lepszym rozwiązaniem dlatego, że to wpisuje się doskonale w "core business" tej spółki. Spółki, która ma wszystkie zasoby, aby tą instalacją deszczową się zajmować. To wzmacnia tę spółkę w dłuższej perspektywie czasowej. No i przede wszystkim – Spółka pozostaje w 100% własnością miasta.
My chcemy wykorzystać potencjał tej Spółki. Co więcej, robimy to także w innych obszarach, chociażby odpadów, gdzie walczymy o to , aby ta Spółka mogła realizować wywóz odpadów z jednego z sektorów, a także, aby wykorzystać zasoby tej Spółki w zakładzie utylizacji w Zakurzewie.

Prezydent Maciej Glamowski o Wodociągach, posłuchaj:

Już wiadomo, w tym roku mieszkańcy (bezpośrednio) nie zapłacą za odbiór deszczówki. Więcej na ten temat przeczytasz tu: Grudziądzanie nie zapłacą za deszczówkę, choć tylko na razie