Maksio walczy o wzrok. Trwa zbiórka na kosztowne leczenie chłopca

i

Autor: https://zrzutka.pl/uratuj-wzrok-maksia Chłopiec jest wcześniakiem. 14 maja 2024 roku skończył roczek i 3 miesiące.

Pomoc

Maksio walczy o wzrok. Trwa zbiórka na kosztowne leczenie chłopca

2024-06-04 20:20

Maksio jest wcześniakiem, dokładnie 14 maja 2024 roku skończył roczek i 3 miesiące. Chłopiec zmaga się z zanikiem nerwu wzrokowego. Aby zatrzymać postęp choroby potrzebna jest kosztowna operacja.

Jedynym miejscem, w którym chłopiec może otrzymać specjalistyczną pomoc jest klinika w miejscowości Ufa w Rosji. Operacja ma polegać na podaniu do nerwów wzrokowych materiału biologicznego, który wszczepiany jest w uszkodzone miejsce organizmu. Jego zadaniem jest regeneracja ubytku wzrokowego. Chłopiec już teraz nie widzi na prawe oko, a dodatkowo bardzo słabo reaguje na światło.

Wizyta w klinice jest niezbędna, by uratować wzrok dziecka, a jednocześnie wiąże się to z ogromnymi kosztami. Potrzeba aż 185 tysięcy złotych. W ramach tej kwoty wchodzi 5 operacji, a pierwsza mogłaby odbyć się już w lipcu. Zbiórka i szczegóły TUTAJ.

Pomóc może każdy z nas, a nawet niewielka kwota zbliża Maksia do odzyskania wzroku. Temat poruszany również będzie na naszej Eskowej antenie na 90,6.