biblioteka w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Kreatywne warsztaty w letniej czytelni biblioteki miejskiej w Grudziądzu

Grudziądzkie zabytki z chrupek kukurydzianych. Budowle powstały w letniej czytelni biblioteki miejskiej [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-08-06 14:04

Zamiast zjadania chrupek, postanowili coś z nich ulepić. Dzieci I dorośli wzięli udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu "Kreatywnie i patriotycznie - spotkania w Letniej Czytelni". Warsztaty były okazją do rodzinnej zabawy. W ten sposób powstały kukurydziane zabytki Grudziądza.

Trwa cykl ciekawych wakacyjnych spotkań I zajęć w grudziądzkiej bibliotece. Co tydzień przygotowywana jest nowa, atrakcyjna propozycja dla dzieci, młodzieży I dorosłych. Wszystko to odbywa się w ramach projektu "Kreatywnie i patriotycznie - spotkania w Letniej Czytelni". A przedostatnie w tym roku spotkanie upłynęło na zabawie chrupkami kukurydzianymi. Uczestnicy mogli wykonać z nich różne budowle. Okazało się, że są doskonałym materiałem budowlanym. Miniaturowe zabytki Grudziądza tworzyli zarówno młodsi jak I starsi. Nie brakowało rodzin, które wspólnie postanowiły wykorzystać ten wakacyjny, pogodny dzień na zajęcia w ogrodzie biblioteki. Pomysły były różne. Jedni budowali miniaturową kukurydzianą Bramę Wodną, a inni kolorową Wieżę Klimek. Okazało się, że chrupki do tego typu kreatywnej zabawy są idealne.

Warsztaty kreatywne w bibliotece w Grudziądzu