Kamil Heyka, Nowoczesna

i

Autor: Kamil Heyka, Nowoczesna Petycja z blisko 900 podpisami przeciwko wycince drzew, trafiła do Ratusza

Grudziądzanie bronią drzew. Do Ratusza wpłynęła petycja z podpisami

2020-03-05 8:23

Działacze Nowoczesnej na początku roku apelowali do mieszkańców Grudziądza, by zechcieli podpisać petycję przeciwko wycince drzew. To pokłosie usuwania roślinności w ciągu ulicy Sienkiewicza, gdzie trwa obecnie remont. W planach kolejna wycinka wzdłuż ulicy Chełmińskiej. Odzew zaskoczył samych inicjatorów. Czy uda się przekonać władze miasta?

21 stycznia grudziądzka Nowoczesna zaapelowała o podpisy pod petycją przeciwko wycince drzew na ul. Chełmińskiej zaplanowanej w ramach modernizacji linii tramwajowej. Jak przyznaje Kamil Heyka -Zaskoczył nas bardzo duży odzew grudziądzan w tej sprawie. Udało się zebrać prawie 900 podpisów, które zostały przekazane Prezydentowi Grudziądza. -Oczekujemy od władz miasta zmian w projekcie i rezygnacji z wycinki tych drzew. Zbyt dużo drzew zostało wyciętych w mieście przez ostatnie lata i nie możemy sobie pozwolić na utratę kolejnych -dodaje jeden z inicjatorów akcji.


Niestety wycinka trwa dalej. Usunięte zostały w ostatnich dniach drzewa wzdłuż Szosy Toruńskiej. Na pocięte drzewa można było natknąć się także w Parku Miejskim, w sąsiedztwie lodowiska.