Nicki Pedersen

i

Autor: Nadesłane / GKM Grudziądz Nicki Pedersen

Sport w Grudziądzu

Groźny upadek Nickiego Pedersena w Anglii. Wycofał się z zawodów

2023-03-28 8:28

Sezon w Polsce jeszcze nie ruszył, a Nicki Pedersen znów został poturbowany na torze. W meczu angielskiej Premiership doświadczony Duńczyk upadł już w pierwszym biegu i wycofał się z dalszej jazdy.

W tym przypadku na szczęście dla samego Nickiego Pedersena, jak i dla kibiców grudziądzkiego GKM-u skończyło się tylko na strachu. 45-latek tuż po starcie na wyjeździe z pierwszego łuku nie opanował motocykla, uderzając w ogrodzenie. Na torze pojawiła się karetka, która udzielała Duńczykowi pomocy.

Na szczęście zawodnik wstał o własnych siłach i pomaszerował do parku maszyn. Pedersenowi nic poważnego się nie stało, ale zawodnik GKM-u uznał, że nie będzie ryzykować dalszych startów i wycofał się z jazdy.

Dla indywidualnego mistrza świata z lat 2003, 2007 i 2008 liga angielska jest trzecią opcją startów w tym sezonie. 45-latek ma także angaż w Polsce i w Danii. W Premiership reprezentuje barwy Peterborough Panthers.

Nicki Pedersen powraca do ścigania na żużlu po bardzo ciężkiej kontuzji. W ubiegłym roku złamał miednicę oraz panewkę kości biodrowej

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Tomaszewski o meczu z Albanią