Otucha do ucha

i

Autor: CKT Grudziądz Stwórz Kartkę Wielkiej Mocy i podaruj pacjentom grudziądzkiego szpitala

Dodaj otuchy grudziądzkim pacjentom -Stwórz Kartkę Wielkiej Mocy

2020-05-04 8:55

Do nowej akcji zachęca CKT. Na stronach internetowych instytucji można pobrać życzenia, które następnie można zamieścić w karcie, a następnie dekorować i podpisywać zarówno imiennie jak i zespołowo. Trafią one do chorych, przebywających w grudziądzkim szpitalu zakaźnym. Gotowe prace należy dostarczyć do skrzynki w teatrze. Akcja trwa do 17 maja.

Tym razem w domach też może być twórczo i ciekawie. Inicjatorką warsztatów jest plastyk CKT Marianna Gitner-Sawistowska. Wszyscy, którzy siedzą w domu i nie wiedzą co zrobić z wolnym czasem – do nich skierowane są zajęcia plastyczne. Ze względu na sytuację epidemiologiczną podejmowane są kolejne kulturalne działania, które niosą za sobą również wiele dobrego. Najnowszą propozycją jest wykonanie "kartki wielkiej mocy" dla pacjentów z grudziądzkiego szpitala. Prace w formacie A4 powinny być złożone na pół i wykonane z bloku technicznego. Następnie ozdabiamy stronę tytułową oraz w środku zamieszczamy życzenia, które znajdziemy do pobrania na stronach internetowych CKT. Kartki "Otucha do ucha" można podpisywać imiennie, zespołowo, rodzinnie. Im więcej kartek tym lepiej. Podarowane zostaną chorym ale i lekarzom czy pielęgniarkom czyli osobom, które zasługują by wiedzieć, że o nich myślimy.

Gotowe kartki z życzeniami należy dostarczyć do CKT. Przy wejściu umieszczona będzie specjalna skrzynka. Dobrze jeśli prace będą w kopertach, koszulkach foliowych, co będzie zabezpieczeniem przed ich zabrudzeniem i uszkodzeniem. Karty wykonujemy technikami trwałymi, tzn nie używamy pasteli olejnych ani sypkich.

Przepiękne kartki od serca zbierane będą do 17 maja.