olimpia unia derby

Autor: Łukasz Piekarski Jan Zandecki (na zdjęciu po lewej) przegrał swój mecz z Damianem Węderlichem 1:3

Derby regionu nie dla Grudziądza. Olimpia-Unia przegrywa z Energą Toruń! [AUDIO]

2021-03-21 18:59

Tenisiści stołowi Olimpii-Unii po raz pierwszy w tym roku byli gospodarzami spotkania ligowego w Superlidze. Podopieczni trenera Piotra Szafranka po emocjonujących setach przegrali derbowy pojedynek z Energą Toruń 1:3. Honorowy punkt dla gospodarzy wywalczył Maxim Chaplygin.

Grudziądzanie po serii wyjazdowych spotkań w końcu zagrali we własnej hali. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Szafranka podejmował na swoim terenie Energę Toruń.

Pojedynek rozpoczął emocjonujący mecz Marco Golli z Tomaszem Kotowskim. Zawodnik z Torunia prowadził już 2:0, i gdy wydawało się, że pokona grudziądzanina bez straty seta, ten nagle zaczął wygrywać. Golla odrobił stratę i wyrównał stan pojedynku do 2:2. Niestety w decydującej partii górą był Kotowski i Energa Toruń prowadziła 1:0.

W drugiej odsłonie gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Faworyzowany w tym pojedynku Maxim Chaplygin ani przez moment nie stracił kontroli nad swoim meczem i bez straty oczka ograł dużo młodszego od siebie debiutanta w Superlidze, Dawida Michnę.

W trzeciej partii Jan Zandecki zmierzył się z Damianem Węderlichem. Mecz od mocnego uderzenia rozpoczął reprezentant gości, który dość szybko wyszedł na prowadzenie 0:2. Kolejne dwa sety były już zdecydowanie bardziej wyrównane. W trzecim Zandecki zdołał wygrać, a w czwartym po walce do końca triumfował Węderlich.

Czwarty mecz dnia to starcie Marco Golli z Konradem Kulpą. Wyrównana i szyba gra w efekcie przyniosła trzecią wygraną gości, którzy wygrali ostatecznie 3:1.

O meczu derbowym z Energą Toruń mówi Piotr Szafranek, trener Olimpii-Unii Grudziądz. Posłuchaj:
O derbowym pojedynku opowiada Marco Golla, zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz. Posłuchaj:

Przypominamy, że Olimpia-Unia Grudziądz po piątkowej wygranej w Zielonej Górze za trzy punkty zapewniła sobie utrzymanie w Superlidze na kolejny sezon.

Przed zespołem trenera Szafranka jeszcze jedno spotkanie. Ponownie w grudziądzkiej hali Olimpia-Unia zmierzy się z Uczelnią Państwową Zamość. Ten mecz już 30 marca.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!