grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Mieszkańcy Grudziądza nie zabiorą głosu w sprawie raportu o stanie miasta

Debaty z mieszkańcami na temat raportu o stanie miasta nie będzie. Grudziądz “zbliża się do standardów białoruskich”

2020-08-26 14:08

Debata nad raportem o stanie miasta w 2019 roku miała odbyć się podczas sesji Rady Miejskiej Grudziądza. To mieszkańcy mieli wypowiedzieć się na ten temat. 15 osób, które zbiorą po 50 podpisów poparcia ma prawo zabrać głos podczas obrad. Z takiej możliwości nikt nie skorzystał. Radny Andrzej Wiśniewski zarzuca miastu brak możliwości zapoznania się z dokumentem.

Wniosek radnego Andrzeja Wiśniewskiego o zdjęcie punktu dotyczącego debaty z udziałem mieszkańców nie zyskał akceptacji. Chodzi o raport o stanie miasta w 2019 roku. 15 osób miało prawo zabrać głos podczas sesji Rady Miejskiej. Warunkiem było uzyskanie 50 podpisów. Nikt się nie zgłosił. Radny Wiśniewski oraz inni radni opozycji zgłosili problem z dostępnością dokumentu. Grudziądzanie mogli mieć problem z zapoznaniem się z treścią. Przewodniczący Rady Łukasz Kowarowski odpiera zarzuty. Raport był dostępny w internecie. Sprawdziliśmy I jak się okazuje, na stronach Biuletynu Informacji Publicznej jest opublikowany.

Wszystko co nazwiemy debatą, będzie kompletną fikcją. Mieszkańcy nie mieli realnej szansy zapoznania się z raportem. Zbliżamy się do standardów białoruskich -mówi radny Andrzej Wiśniewski.

Debata nad raportem o stanie miasta według prawa musi zostać przeprowadzona na sesji absolutoryjnej, do końca sierpnia.