kościół na Rządzu

i

Autor: Damian Pieczonka Czy planowana dzwonnica przy kościele na Rządzu, posłuży jako maszt dla anten?

Czy uda się zbudować 35 metrową dzwonnicę przy kościele? Decyzja radnych Grudziądza nie jest przesądzona

2020-05-25 12:49

Po 20 latach od wybudowania murowanego kościoła p.w, św. Stanisława Biskupa w Grudziądzu, proboszcz wnioskuje o pozwolenie na wybudowanie dzwonnicy mimo, że dzwony tu biją regularnie i słychać je na całym osiedlu. To właśnie budzi pewne obawy ale nie tylko to. Kluczowe decyzje zapadną na sesji Rady Miejskiej.

Do porządku obrad majowej sesji Rady Miejskiej Grudziądza włączono projekt uchwały, dotyczący opracowania nowego planu miejscowego terenu położonego przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Chodzi o plany parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Proboszcz wnioskuje o możliwość budowy dzwonnicy o wysokości 35m. Obowiązujący plan miejscowy dopuszcza dzwonnicę, jako element kościoła, do maksymalnie 20 metrów.

Decyzję dającą zielone światło mają dać radni ale okazuje się, że mają dylemat. Wokół świątyni powstają nowe domy mieszkalne. Dzwony mogłyby zakłócać spokój. Te obecnie funkcjonujące, słychać na całym osiedlu Rządz dość wyraźnie. Poza tym, tak wysoka wieża mogłaby służyć np. jako maszt do przesyłania sygnału operatorów sieci komórkowej. Podobnie stało się z dzwonnicą kościoła na Strzemięcinie. Proboszcz dzięki pozwoleniu i budowie, mógłby dodatkowo zarabiać. To jeden z argumentów przeciwko inwestycji. Jak zagłosują radni, przekonamy się 27 maja.

Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?