Tenis przygotowania

i

Autor: Radio ESKA Tenisiści Olimpii-Unii we wrześniu rozpoczną nowy sezon

ASTS Olimpia-Unia kompletuje skład przed nowym sezonem

2020-08-04 19:23

Zbliża się nowy sezon w Superlidze Tenisa Stołowego. Działacze ASTS Olimpii-Unii Grudziądz kończą kompletowanie składu na nowy sezon. Poznaliśmy nazwiska polskich zawodników. Na uzupełnienie składu o zagranicznych tenisistów poczekamy do połowy sierpnia.

- W nowym sezonie reprezentować nas będą dwaj kadrowicze, Marco Golla i Jan Zandecki oraz nasi wychowankowie Paweł Ciołkowski i Piotr Błachnio – mówi Jerzy Wilmański z grudziądzkiej Olimpii.

Zagraniczne zestawienie poznamy dopiero w drugiej połowie sierpnia. Rozmowy i ewentualne podpisywanie umów wydłużyło się ze względu na utrudnienia spowodowane pandemią koronawirusa. W tenisie stołowym jedną z największych sił są zawodnicy z Chin.

- Największe problemy mamy z zawodnikami azjatyckimi. Japonia i Korea na razie zgadza się na wyjazdy swoich zawodników. Inaczej jest w przypadku Chin. Stamtąd nie wolno podróżować do innych krajów – dodaje Wilmański.

Inaugurację rozgrywek zaplanowano na 4 września. ASTS Olimpia z powodu Młodzieżowych Mistrzostw Polski swoje zmagania zacznie jednak dopiero w drugiej połowie września. Na początek grudziądzanie zmierzą się na wyjeździe z Manekinem Toruń.