policja Grudziądza

i

Autor: KMP Grudziądz Do dwóch lat więzienia grozi kierującym, którzy w miniony weekend prowadzili swoje pojazdy na „podwójnym gazie”

30 wykroczeń drogowych w weekend. Dwójka pijanych kierowców

2020-10-12 13:02

30 wykroczeń drogowych ujawnili policjanci z grupy "Speed". Główne „grzechy” kierowców to przekroczenie dozwolonej prędkości. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za kierowanie na „podwójnym gazie”.

Pierwszego z nich policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” zatrzymali w sobotę (10.10.20) w miejscowości Okonin. Był to 59-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. W trakcie rozmowy z kierującym mundurowi poczuli zapach alkoholu. Przebadali go na policyjnym urządzeniu, które wskazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Natomiast w niedzielę (11.10.20) tuż po godzinie 12:00 w miejscowości Nowa Wieś mundurowi zatrzymali do kontroli 40-letniego mieszkańca Grudziądza, który kierował volkswagenem. I w tym przypadku „policyjny nos” nie zawiódł. Policyjne urządzenie wskazało 1,20 promila alkoholu w organizmie.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?

Obojgu kierującym funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Straż Miejska w Grudziądzu zwraca uwagę na parkujące auta na chodnikach

Również w niedzielę (11.10.20) tuż po godzinie 14:00 na ulicy Portowej w Grudziądzu zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego grudziądzanina, który kierował motocyklem Kawasaki.

W tym przypadku policjanci ujawnili, że grudziądzanin nie posiada prawa jazdy na motocykl. Mundurowi na 21-latka nałożyli mandat karny za brak wymaganej kategorii prawa jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, motocykl został odholowany na parking strzeżony - dodaje funkcjonariusz.

policja grudziadz 2

i

Autor: KMP Grudziądz 30 wykroczeń drogowych w jeden weekend