Profilaktycznie Grudziądz

i

Autor: UM Grudziądz Miasto zamyka szkoły i odwołuje imprezy, powód - koronawirus

Zamknięte szkoły, odwołane imprezy - Grudziądz przygotowuje się na nadejście koronawirusa

2020-03-11 21:05

Prezydent Maciej Glamowski poinformowało środkach bezpieczeństwa jakie zastosowane zostaną w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Miasto odwołuje wszystkie imprezy kulturalne. Grudziądzka Wiosna Teatralna zostaje odwołana, nie odbędzie się również majowy półmaraton śladami Bronisława Malinowskiego, a także zaplanowane na marzec seminarium astronomiczne w Planetarium. Odwołane zostaną XVI Wielkanocne Zawody Balonowe, XXXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Najbliższy mecz Olimpii Grudziądz z Podbeskidziem Bielsko-Biała odbędzie się bez udziału kibiców. GKM zrezygnował ze spotkania z kibicami oraz z planowanych w najbliższym czasie sparingów.

Na ten moment w Grudziądzu nie zanotowano żadnego przypadku zachorowań na koronowirusa, nie ma też osób, które podlegałyby kwarantannie. Siedem osób zostało przewiezionych z terenu miasta z podejrzeniem koronawirusa, jednak te przypadki nie zostały potwierdzone. Siedemdziesiąt osiem osób jest pod nadzorem epidemiologicznym – mówił Prezydent Maciej Glamowski

Prezydent podjął decyzję o wstrzymaniu zajęć szkolnych od czwartku (11.03). Do końca tygodnia uczniom będzie zapewniona opieka w szkołach, a od poniedziałku, decyzją Rządu - obligatoryjnie wszystkie placówki zostaną zamknięte. Zalecenia zastosowane zostają również w przypadku Bursy, Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna, warsztatów Terapii Zajęciowej oraz świetlic terapeutycznych. 

Będziemy się starali wykorzystać różnego rodzaju multimedialne formy kontaktu z uczniami i rodzicami np. poprzez edziennik. Pamiętajmy, że nie jest to czas wolny ani czas ferii. Jest to czas kwarantanny, której z uwagi na bezpieczeństwo nas wszystkich powinniśmy się poddać. Dzisiaj wystosuję również list do rodziców opisujący bieżącą sytuację – mówił Prezydent Maciej Glamowski

Równolegle Ratusz apeluje o spokój. Działania mają charakter profilaktyczny.