znicze grudziadz

i

Autor: Pixabay Wszystkich Świętych w Grudziądzu

Wszystkich Świętych w Grudziądzu. Organizacja cmentarza w pigułce [INFORMACJE]

2022-10-27 23:42

Grudziądzkie cmentarze w najbliższych dniach będą bardzo oblegane. Przed nami 1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych. W artykule wyjaśniamy jak będzie wyglądała organizacja handlu, ruchu drogowego. Przypominamy także o patrolach strażników miejskich i zbiórce na renowację starych grobów.

Weekend związany z 1 listopada to przede wszystkim zmiany w ruchu drogowym. Te pierwsze wprowadzone zostaną już dzisiaj (28 października) wieczorem i potrwają do 1 listopada, do godz. 21:00. Otwarcie ulicy Cmentarnej nastąpi 2 listopada ok. godz. 16:00.

Więcej o organizacji ruchu drogowego wokół grudziądzkich nekropolii piszemy w artykule:

Handel na cmentarzach

Teren wokół grudziądzkiego cmentarza komunalnego w Parku Miejskim znów zamieni się w jedno, wielkie targowisko. MPGN wyznaczył już miejsca pod dodatkowe stragany.

Teren przeznaczony do handlu obejmuje oprócz ulicy Cmentarnej, alejkę parkową przy ogrodzeniu cmentarza, równolegle położoną do ulicy Parkowej oraz przyległy teren położony przy ul. Żwirki i Wigury - mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki.

Handel zorganizowany zostanie również przy cmentarzu na "Kobylance". Przeczytacie o nim więcej w artykule:

Więcej patroli mundurowych

W Grudziądzu rusza akcja Hiena. Strażników miejskich w najbliższy weekend spotkamy na cmentarzu komunalnym w Parku Miejskim.

Będziemy przede wszystkim zwracali uwagę na różnego rodzaju kradzieże. Te zdarzenia zawsze zgłaszamy policji. Zwracamy uwagę również na dewastację i niszczenie mienia, czy spożywanie alkoholu. Takie przypadki także się zdarzają przy cmentarzu - mówi Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

Municypalni podczas najbliższego weekendu powrócą do patroli całodobowych. W tym celu wykorzystane zostaną m.in. wspomniane na wstępie noktowizory.

Kwesta na rzecz zabytkowych nagrobków

Odnowią opuszczone i zabytkowe groby. Podobnie jak przed rokiem – środki zbierane będą przez dwa dni.

Kwesta odbędzie się w niedzielę 30 października w godzinach od 10 do 16 oraz 1 listopada w godzinach od 9 do 14. W tym roku będziemy chcieli obsadzić wszystkie bramy wejściowe na cmentarz - mówi Rafał Heidek z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Grudziądzu.

Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki zostaną wykorzystane na renowację aż trzech nagrobków. Piszemy o tym w artykule:

Dodatkowe autobusy na trasie

W związku z Dniem Wszystkich Świętych uruchomione będą dodatkowe linie autobusowe oznaczone literą C. Pierwsze kursy zaplanowano na 31 października.

Trasy linii C:
  • C1 - Lotnicza - Poniatowskiego (i w przeciwnym kierunku)
  • C2 - 18 Pułku Ułanów Pomorskich – Jaskółcza / Pętla
  • C4 - Lotnicza – Mniszek
  • C5 - Lotnicza – Lipowa (cmentarz)
  • C6 - Lotnicza – Rządz
  • C7 - Poniatowskiego – Jaskółcza / Pętla
  • C8 - Mniszek – Jaskółcza / Pętla

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdziecie w artykule:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wykroczenie na drodze K-32