cmentarz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Targowisko czynne będzie od 29 października

Handel na cmentarzach komunalnych w Grudziądzu. MPGN wyznaczył dodatkowe miejsca

2022-10-25 19:27

Teren wokół grudziądzkiego cmentarza komunalnego w Parku Miejskim znów zamieni się w jedno, wielkie targowisko. MPGN wyznaczył już miejsca pod dodatkowe stragany.

Z planu przedstawionego przez pracowników spółki MPGN wygląda, że organizacja handlu wokół nekropolii będzie podobna do tej sprzed roku.

Teren przeznaczony do handlu obejmuje oprócz ulicy Cmentarnej, alejkę parkową przy ogrodzeniu cmentarza, równolegle położoną do ulicy Parkowej oraz przyległy teren położony przy ul. Żwirki i Wigury - mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki.

Miejsca pod handel przygotowane zostały również na drugiej, miejskiej nekropolii na tzw. „Kobylance”.

Miejsca przeznaczone na handel zlokalizowane będą przy ogrodzeniu cmentarza na wydzielonej części parkingu - dodaje pracownik MPGN-u.

Targowiska przy cmentarzach czynne będą od 29 października do 2 listopada.

"Zniczodzielnie" czekają mieszkańców

Te specjalne regały stają się coraz popularniejsze. Chodzi o zniczodzielnie. Taka szafka stanęła także na cmentarzu komunalnym przy ul. Jaskółczej w Grudziądzu.

Postawienie regału miało na celu zmniejszenie ilości odpadów. Z naszych obserwacji wynika, że pomysł się sprawdza. Jest wiele osób, które korzystają z pozostawionych zniczy. W naszym sklepiku mamy szeroki wybór wkładów zwykłych i elektronicznych - przekazuje Jagoda Szczerbowska.

Regałem każdego dnia opiekują się pracownicy cmentarza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

RAPOWE HITY ZAWODNIKÓW FAME MMA, POLSKI MrBEAST, DIETETYCZNA PIZZA, CYFROWE BLACHY | ESKA XD #060