pies tropiacy

i

Autor: Nadesłane / KPP Świecie Grzybiarz z Grudziądza zaginął w lesie w miejscowości Dubielno

Pies tropiący na ratunek grzybiarzowi z Grudziądza. Mężczyzna zgubił się w lesie

2022-10-25 14:37

Szczęśliwie zakończyła się interwencja związana z 67-letnim turystą z Grudziądza, który wyszedł na grzyby i stracił orientację w terenie. Mężczyznę szukali świeccy przewodnicy z psem, którzy właśnie odbywali w tym miejscu szkolenie.

Policjanci, z pomocą czworonożnego Maja, odnaleźli mężczyznę po przebyciu około 3 km. Senior trafił pod opiekę bliskich.

Dwaj policyjni przewodnicy prowadzali szkolenie psów służbowych. W pewnym momencie zauważyli dwie kobiety, które, idąc przez las, nerwowo wołały czyjeś imię. Mundurowi postanowili to sprawdzić - mówi Joanna Tarkowska z KPP w Świeciu.

Jak się okazało, były to turystki, które przyjechały na grzybobranie. Towarzyszył im 67-latek, ale podczas spaceru mężczyzna się zagubił. Kobiety rozpoczęły poszukiwania, ale bezskutecznie. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna choruje na zaniki pamięci.

Do poszukiwań zaginionego wykorzystali służbowego psa. Maj podjął trop w głąb lasu. Po przejściu ponad 3-kilometrowego odcinka policjanci odnaleźli zaginionego grzybiarza. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało i senior trafił pod opiekę bliskich - dodaje policjantka.

Policjanci apelują:
  • przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie do lasu oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać,
  • określić kiedy zamierzamy wrócić,
  • do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób, w przypadku, gdy jedna z nich się zgubi należy o tym fakcie powiadomić najbliższą jednostkę Policji, by rozpocząć akcję poszukiwawczą jak najszybciej,
  • należy zabrać ze sobą do lasu telefon komórkowy z naładowaną baterią,
  • kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia tak, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy.
  • nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu oraz podczas złej pogody.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Policjanci eskortowali jelenia w drodze do lasu