cmentarz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Zmiany zostaną wprowadzone od 28 października

Grudziądz. Będą zmiany w organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych.

2022-10-19 14:40

Przed nami obchody Dnia Wszystkich Świętych (1 listopada). Z tej okazji grudziądzkich kierowców czekają kolejne zmiany w ruchu drogowym w obrębie cmentarzy. Te wprowadzone zostaną już od 28 października.

Zbliżające się ostatnie dni października i pierwsze listopada będą oznaczały zmiany drogowe wokół grudziądzkich nekropolii. Pierwsze wprowadzone zostaną już od piątku (28 października) - od godziny 20.

Wspomnianego 28 października z ruchu drogowego wyłączona zostanie ul. Cmentarna, poza pojazdami dowożącymi osoby niepełnosprawne o ograniczonej sprawności ruchowej – wjazd możliwy wyłącznie od ul. Żwirki, z wyłączeniem 1 listopada (niedziela) i godzin od 9:00 – 16:00, kiedy to przedmiotowy zakaz dotyczyć będzie również osób niepełnosprawnych.

Od 30 października br., od godz. 21:00 zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu ul. Parkowej na odcinku od ul. Alei Żwirki w kierunku ul. Cegielnianej, gdzie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z prawostronnym zakazem zatrzymywania się, parkowanie pojazdów możliwe będzie w istniejących zatokach postojowych. Ponadto, w ciągu ul. Budowlanych wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ul. Parkowej w kierunku ulicy Droga Łąkowa, na ulicy Żwirki wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ul. gen. Józefa Hallera w kierunku ulicy Parkowej. Dla ruchu kołowego otwarta jednokierunkowo zostanie ul. Aleja Wigury z najazdem od ul. Cegielnianej w kierunku ul. gen. Józefa Hallera. Na ul. Smoleńskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem z kierunku ul. gen. Józefa Hallera w kierunku ulicy Chopina.

Postój pojazdów TAXI zorganizowano na ul. Roberta Dadosa.

Dla pojazdów wyznaczono dodatkowe parkingi zlokalizowane min. przy stadionie żużlowym (czas dojścia do cmentarza ok. 2 min), Powiatowym Urzędzie Pracy (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 3 min.), Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 12 min.), Hali Widowiskowo – Sportowej (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 13 min.), OPEC Grudziądz (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 10 min.).

Organizacja ruchu obowiązuje do 1 listopada, do godz. 21:00. Otwarcie ulicy Cmentarnej nastąpi 2 listopada ok. godz. 16:00.

Przybywającym na największą grudziądzką nekropolię przy ul. Cmentarnej zalecamy korzystanie z ogólnodostępnej komunikacji autobusowej - sugerują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Mapa obrazująca wszystkie zmiany dostępna jest na stronie Urzędu Miejskiego - TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Grób Andrzeja Zauchy na krakowskim Cmentarzu Batowickim. Mija 31. rocznica śmierci znanego piosenkarza