Otwarto cmentarze - jak radzą sobie sprzedawcy? [AUDIO]

i

Autor: Paulina Mroczka

Otwarto cmentarze - jak radzą sobie sprzedawcy? [AUDIO]

2020-11-03 12:47

Tegoroczne obchody Wszystkich Świętych były nietypowe dla każdego z nas. Z powodu panującej pandemii, rząd podjął decyzję o całkowitym zamknięciu cmentarzy, na czas trwania świąt.

W piątek, 30 października o godzinie 15:30 podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, przekazano informację o zamknięciu cmentarzy na czas trwania świąt. Decyzja została podjęta ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem - 30 października, w całym kraju odnotowano ponad 19 tysięcy zarażeń, w tym niemalże 230 zgonów.

List na cmentarzu

Zamknięte cmentarze to spory problem dla sprzedających. Mieszkańcy Grudziądza licznie zjawili się na lokalnych nekropoliach tuż po ogłoszeniu decyzji przez rząd. Tłumy pojawiły się około godziny 16, ruch w mieście przedstawiał jeden wielki chaos. To jednak był jeden z nielicznych momentów, kiedy sprzedawcy mogli liczyć na zysk. Dziś cmentarze ponownie zostały otwarte, jednak klientów nie pojawiało się wielu. Sprzedawcy pobliskich straganów, gdzie znaleźć można było kolorowe kwiaty i różnego rodzaju znicze, nie kryli niezadowolenia, a nawet łez.

Posłuchaj, co mówią grudziądzcy sprzedawcy [AUDIO]
Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?