straż pożarna grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Takiego weekendu Wszystkich Świętych strażacy w Grudziądzu już dawno nie mieli

Takiego weekendu Wszystkich Świętych w Grudziądzu jeszcze nie było. Strażacy podsumowali swoje działania [AUDIO]

2020-11-02 13:05

To był nietypowy weekend z dniem Wszystkich Świętych. Zawsze w okresie I w dniu 1 listopada panowała spora gorączka na drogach, przez co dochodziło do wielu wyjazdów straży pożarnej. Dominowały wypadki I kolizje. Jak było tym razem w Grudziądzu I powiecie? Straż Pożarna podsumowała swoje działania.

Protest kobiet w Grudziądzu

Było bezpiecznie jak nigdy dotąd. Okres Wszystkich Świętych w Grudziądzu przebiegał niezwykle spokojnie. Strażacy nie mieli zbyt wiele pracy. W dodatku kierowcy na drogach zachowywali należytą ostrożność. Wpływ na to na pewno miały rządowe obostrzenia związane z zamknięciem cmentarzy. Statystyki mogą cieszyć. Wszyscy byli bezpieczni I nikomu nie stała się krzywda. Ten  weekend na pewno przejdzie do historii. Zanotowano tylko 9 wyjazdów. Dwa razy do niegroźnych pożarów. Najczęściej usuwano jednak plamę oleju na drodze.

Zobacz też: Pomoc dla handlujących przy cmentarzach w Grudziądzu. Po Wszystkich Świętych będą też dodatkowe autobusy

Nietypowa interwencja Straży Pożarnej w Grudziądzu

Mimo niewielu akcji przez cały weekend, jeden z wyjazdów okazał się dość nietypowy. 31 października na ulicy Morelowy Zakątek w Grudziądzu w rowie melioracyjnym znalazła się nieznana substancja. Pochodziła z terenu byłej cegielni, który jest teraz rekultywowany. Działa tam firma, która składuje i utylizuje odpady. Na miejsce pojechały m.in. dwa zastępy straży pożarnej, w tym samochód ratownictwa chemicznego. Pobrane zostały próbki wody. Sprawą zajmuje się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Sięgającej nawet ponad metr pianie towarzyszył okropny smród.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu podsumowuje weekend Wszystkich Świętych