festiwal muzyki organowej

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Organiści oraz muzycy grający m.in. na fagocie i skrzypcach zagrają na festiwalu w Grudziądzu

Wirtuozerskie wykonania wybitnych organistów zabrzmią w Grudziądzu. IV Festiwal Muzyki Organowej I Kameralnej już niebawem

2020-07-23 16:00

Koncerty w ramach IV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu odbywać się będą w niedzielę. Nieodłączną cechą każdego festiwalu jest prezentacja muzyki organowej w wirtuozowskich wykonaniach. Podczas koncertów swój repertuar zaprezentują wybitni polscy organiści oraz muzycy grający m.in. na fagocie czy skrzypcach.

IV Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu rozpocznie się w tym roku 9 sierpnia, a zakończy 20 września. Podobnie jak w poprzednich edycjach koncerty odbywać się będą w Bazylice św. Mikołaja oraz w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe na Strzęmiecinie.

Gośćmi festiwalu będą znakomici artyści, a także młode talenty. Inaugurację zaplanowano na 9 sierpnia, podczas której melomani usłyszą organy solo. Półrecital wykona znakomity warszawski organista Michał Markuszewski. W jego wykonaniu usłyszymy m.in. dzieła J.S. Bacha, A. Guilmanta. Wyjątkową atrakcją tego wieczoru będą improwizacje organowe w różnych stylach. W drugiej części koncertu inauguracyjnego wystąpi Amber Trio. To studenci gdańskiej Akademii Muzycznej, a także laureaci konkursów muzycznych, którzy wykonają utwory F. Schuberta oraz J. Brahmsa.

Kolejne festiwalowe koncerty obfitować będą w urozmaicone programy. Po raz pierwszy na festiwalu usłyszeć będzie można połączenie brzmienia organów z trąbką (23 sierpnia – Błażej Musiałczyk i Paweł Hulisz) oraz organów z fagotem (20 wrześnie – Mirosław Pachowicz oraz Hanna Dys).

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Koncerty odbywać sie będą przy zachowaniu wszelkich środków sanitarnych. Po raz pierwszy zaplanowano również transmisję z koncertów na żywo.